CHP Gerze Belediye Başkanı Adayı Osman Belovacıklı, CHP Gerze Gençlik Kolları tarafından uzun süredir sokak hayvanları için dağıtılan mama projesine destek oluyor

Belovacıklı; "Çiçek Yerine Bağış Yapalım" Belovacıklı; "Çiçek Yerine Bağış Yapalım"

Kendi imkanları ve tasarımlarıyla gerçekleştirdikleri mama projesinde, kapların dekorasyonu ve çevreye uyumu için de emek harcayan Gençlik Kolları, özellikle kış aylarında yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını sevindirmeye devam ederken, Belovacıklı da projeye destek vermeye devam ediyor. Pimaş borularla hazırlanan mama kaplarına, kış ayları için hayvanların ihtiyacı olan mamaları dolduran Belovacıklı, “gençlik kollarımızı uzun zamandır yürüttükleri bu çalışma için tebrik ediyorum. Maddi ve manevi olarak bu projeye destek vermekten büyük bir onur duyuyorum. Gerze Belediye Başkanlığını yeniden kazandığımızda bu projenin de kapsamını genişleterek şehrin her yerine ulaştıracağız ve sokak hayvanlarının aç kalmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Gençlik Kolları’ndan elde edilen bilgilere göre, şu ana kadar toplamda 15 adet yerleştirdiklerini ama bunların altı tanesinin nasıl ve neden yapıldığı belli olmayacak şekilde kırıldığı söylenirken, şehir merkezlerine daha çok mama kabı yerleştireceklerini belirttiler. Aynı şekilde köyler için de çalışmaya başladıklarını söyleyen CHP’li gençler, mama kaplarını ilçemiz köylerinin girişlerine yerleştirmeye başladıklarını vurguladılar.

GP1Zh2gXYH39GPh6U9ClrCp0GPuG9p4iN2mpGPzj1iLSQ7ZxGPgvN4a0nznfGP3n5YcHCkMrGPmNg3v90qkn