Gerzeli A Milli Basketbol Takım oyuncusu ve Başakşehir Basketbol Takımı sporcusu Göktuğ Baş, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan'ı makamında ziyaret etti.
Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, İller Bankası Samsun Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle yapılan uzun görüşmeler ve toplantılar sonucunda, 300 milyon TL’lik dev bir projeye imza attı.
Gerze'nin T'ler mevkiinde, denize girmek için bölgeye giden bir ailenin yaşadığı talihsiz olay şaşkınlık yarattı.
Gerze Meslek Yüksekokulu, 2024-2025 akademik yılında başlayacak olan yeni eğitim öğretim döneminde 3+1 eğitim modeline geçiş yapacağını duyurdu.
AK Parti Gerze İlçe Teşkilatı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Gerze basınıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Dün akşam Yaykıl mevkinde bir otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu kaza meydana geldi. Kazanın etkisiyle sürücü yaralanırken araç kullanılamaz hale geldi.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Kazım Açıkbaş, Türkiye 3. sü olan öğrencisinin sporcusu Aras Bulut İnce'nin madalyasını bizzat kendisi taktı.
Gerze İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, Yaykıl, Sarıyer ve Karlı köylerinde su verimliliği ve kullanımı konusunda önemli bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın maddi katkıları ve Sinema Genel Müdürlüğü DCP Film Desteğiyle Gerze'de düzenlenen 7. Açık Hava Sinema Günleri, büyük bir ilgiyle başladı.
Gerze Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencisi Eymen Tiryaki, Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) il birincisi olarak büyük bir başarı elde etti. İlk tercihi olan Ankara Fen Lisesi'ne yerleşmeye hak kazandı.