Boyabat’a bağlı Yeşilyurt Köyü nüfusuna kayıtlı Çağatay Erenoğlu Irak'ın kuzeyinde girdiği çatışmada şehit düştü. Piyade Sözleşmeli Er Erenoğlu, 31 Mayıs 2022’de Kuzey Irak’ta girdiği bir başka çatışmadan yaralı olarak kurtulmuştu.

Pençe 2 harekat bölgesinde Şehit Uzman Çavuş Alpay Aras 3 operasyonu kapsamında Hakkari 1'inci Dağ ve Komando Tugayı'na bölücü terör örgütü PKK tarafından akşam üzeri bir saldırı yapıldı. Yapılan sızma girişimi sonucunda, komando taburu ile terör örgütü üyeleri arasında temas yaşandığı ve ilk belirlemelere göre P. Tğm. Ramazan Günay, P.Uzm.Çvş. Mehmet Serinkan, P.Söz.Er Çağatay Erenoğlu, P. Söz.Er Yasin Karaca, P.Söz.Er Emre Taşkın ve P.Uzm.Onb. İsmail Yazıcı şehit olduğu, P.Bnb. Yavuz Tunç, Sağ.Asb.Açvş. Samet Emir Sapan, P.Uzm.Çvş. İbrahim Parıldar, P.Uzm.Çvş. Emrullah Yardım, P.Uzm.Çvş. Mehmet Ali Bozkurt, P.Söz.Er Hasan Hüseyin Keskin'in ise yaralandığı öğrenildi.

Çatışmaların devam ettiği, yaralı askerlere yapılan ilk müdahalenin ardından bölgeden tahliye edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Kardeşiyle yan yana savaşırken yaralanmıştı

Erenoğlu, 31 Mayıs 2022 tarihinde Kuzey Irak’ta, kardeşi Piyade Uzman Çavuş Çağrı Erenoğlu’yla birlikte girdiği bir operasyonda yaralanmış ve Van Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından kahraman Türk ordusu adına vatanı savunmaya devam etmişti. Bugün ise Sinoplu askerimizden acı haber geldi.

Gerze Postası olarak şehit olan Çağatay Erenoğlu’na Allah’tan rahmet, tüm dost ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Milletimizin başı sağolsun.

Ülkü Ocakları Başkanlığından Aşure İkramı Ülkü Ocakları Başkanlığından Aşure İkramı

384281745_1413228539233777_438784288422944094_n