Gerze Belediye Başkan Yardımcısı’nın maaşı 2024 yılı için 35 bin TL olarak belirlendi. Emekliye, memura, işçiye ülke genelinde yüzde 49,25 zam yapılırken, 18 bin TL olan belediye başkan yardımcısının maaşı ise yüzde 94,5 oranında zamlandı.

Gerze Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, karar verilirken Gerze Belediye Başkanı Yardımcısı Fatih Öz salon dışına çıktı. CHP Gerze İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Birol Sazak’ın haricindeki tüm belediye meclis üyeleri olağan toplantıya katılırken, tüm üyelerin oy birliğine varması sonucu, mevcut Belediye Başkanı Yardımcısı Fatih Öz’ün ve 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nden sonra yeni oluşturulacak yönetimdeki belediye başkan yardımcısı maaşı belli oldu.

Osman Belovacıklı, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan’ı Ziyaret Etti Osman Belovacıklı, Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan’ı Ziyaret Etti

İlgili mevzuata göre, bir belediye başkanı yardımcısı, belediye başkanının aldığı maaşın en az 3’te 1’ini, en fazla ise 3’te 2’sini alabiliyor. Gerze Belediyesi’nde ise kanunen verilebilecek tavan ücret 41 bin 606 lira olarak belirlenirken, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy’un önerisiyle, 2024 yılı için belediye başkan yardımcısı maaşı 35 bin TL olarak belirlendi.

Emekli, memur ve işçinin maaşları yüzde 49,25 oranında artırılırken ve yıllık enflasyon oranı Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yüzde 64,86 olarak açıklanırken, belediye başkan yardımcısı maaşlarına yüzde 94,5’lik bir zam ise kafalarda soru işareti yarattı.