Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, I.N.S.P.I.R.E isimli Erasmus+ KA210SCH Öğrenci Hareketliliği Projesi çerçevesinde Slovakya'ya giderek proje etkinliklerini 22-26 Ocak 2024 tarihlerinde başarıyla tamamladılar. Proje kapsamındaki öğrenciler Atlas Şevket Terkan, Duru Cennet Baylan ve Ela Pepenoğlu uluslararası deneyimler edinirken, proje yürütücüsü öğretmen Hacer Esra Öveyik ile aynı okul İngilizce öğretmeni Emel Aydın da onlara rehberlik ettiler.

"Sürdürülebilir Bir Gezegen ve Kapsayıcı Yenilenmiş Eğitim için İlham Verici Bir Ağ" (I.N.S.P.I.R.E.) isimli proje, katılımcı kuruluşların sivil katılım ve katılım konularında kapasitelerini artırmayı, ortak değerlerin geliştirilmesinde nitelikli ilham verenler haline gelmeyi amaçlıyor. ÖVEYİK'in yürüttüğü projenin Slovakya hareketliliğine, aynı okul İngilizce öğretmeni Emel Aydın ve Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencileri Atlas Şevket Terkan, Duru Cennet Baylan ve Ela Pepenoğlu da katıldı.

Miniklere Trafik Eğitimi Verildi Miniklere Trafik Eğitimi Verildi

Öğretmen ve öğrenciler, 4 gün süren hareketlilik boyunca Polonya, Hırvatistan, Ankara ve Slovakya'dan proje ortaklarıyla birlikte sürdürülebilirlik ve kapsayıcı eğitimle ilgili online etkinliklere katıldılar. Ayrıca, workshoplara katılıp ileri dönüşüm ve geri dönüşüm etkinlikleri gerçekleştirdiler. Bölgedeki enerji dönüşüm merkezini, orman okulunu, doğal ve tarihi müzeleri ziyaret ederek sürdürülebilir kalkınma hedeflerini yaşayarak özümsediler.

I.N.S.P.I.R.E. (An Inspiring Network for a Sustainable Planet and an Inclusive Renewed Education ) isimli Erasmus+ KA210SCH Öğrenci Hareketliliği projesi kapsamında 26 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sinop Hareketliliğinde ise proje ortakları;  Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulunu ve İlçemizi ziyaret ederek projenin amacına uygun etkinliklerde bulunacaklar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan; I.N.S.P.I.R.E. (An Inspiring Network for a Sustainable Planet and an Inclusive Renewed Education ) isimli Erasmus+ KA210SCH Öğrenci Hareketliliği projesi kapsamında öğrencilerin Avrupa ülkelerini gezme, oradaki okulları tanıma, yabancı dillerini geliştirme ve daha birçok farklı kültürler arası etkileşimlerine katkı sunmaları, Cittaslow özelliğine sahip ilçemizin tanıtımına vesile olmaları nedeniyle proje yürütücü öğretmen Hacer Esra Öveyik başta olmak üzere projede yer alan bütün öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Gerze Postası olarak öğretmen ve öğrencilerimize başarılarının devamını diliyoruz.

06122815_2a

06122807_2-0