CHP Gerze Belediye Başkanı Adayı Osman Belovacıklı, dün gerçekleştirilen kadınlara özel toplantıda, diğer aday adaylarıyla ilgili sarfettiği cümlelerin yanlış anlaşıldığını söyledi. Belovacıklı, dün Gerze’de yaşanan istifalar nedeniyle üzüldüğü dile getirirken, “yanlış bir söz söylediysem, kırdıysam özür dilerim” dedi.

Seçim sürecinde çalışmaların devam ettiğini ve insanlara dokunup gönüllerini almaya çalıştıklarını söyleyen Belovacıklı, “dün kadın arkadaşlarımızla toplantı yaptık. Çok da güzel oldu. Bu toplantıda kadınlarımızla iyi iletişim kurup dertlerimizi anlattık. Konuşmam sırasında adaylık sürecimi de anlattım. Bu süreçte demokratik bir seçim yaptık. Beş tane aday adayımız vardı. Önseçim sonucunda üyelerimiz beni uygun gördü ve adaylığım kesinleşti” diye belirtti.

Eryılmaz'ın İstifasına CHP'den Açıklama: Siyasi Hiçbir Bağımız Kalmamıştır Eryılmaz'ın İstifasına CHP'den Açıklama: Siyasi Hiçbir Bağımız Kalmamıştır

Gerçekleştirilen toplantı sırasında, bir haber aldığını ve bazı CHP’li parti üyelerinin istifa ettiği öğrenen Belovacıklı, istifalara çok üzüldüğünü söyledi. Bu yola birlikte çıktıklarının altını çizen Belediye Başkanı Adayı, “demokratik yarışlarda kavga olmaz. Özellikle CHP’de her şey sevgi ve saygı üzerine oluşur. Ama biz bunu maalesef gerçekleştiremedik. Seçimlerde yenen olur, yenilen olur. Hiç önemli değil. Aday adaylığını açıklamış tüm adaylar Gerze’yi yönetmeye talip ve bu işe vakıf insanlar. Yöneteceklerine inanmasalardı zaten bu işe talip olmazlardı. Ben tüm arkadaşlarımı seviyorum. Biz bu süreçte seçimlere katılan tüm arkadaşlarımızı yanımızda görmek isteriz. Ahmet Uyanıksoy ile geçen seçimlerde, seçim konuşmalarımızı birlikte hazırladık. Ali Ateş her zaman bize destek vermiş, her şeyde yanımızda olmuştur. Hatta üç gün önce Dikmenliler Derneği’nde organizasyon yapmıştır. O da yakında Gerze’ye gelip seçim çalışmalarına devam edecektir. Orhan Ertuğrul ise iyi bir eğitimcidir, meslektaşımdır. Onu da çok seviyorum. Bizde hiçbir sıkıntı yok ama istifalar olduğu için o anda da özellikle çok sevdiğim insanların partimizden istifa ettiğini duyunca üzüldüm ve üzgünlüğümü dile getirmeye çalıştım. Bu arada eğer ki yanlış bir söz söylediysem, kırdıysam kesinlikle özür diliyorum. Ben CHP’li olsun olmasın tüm Gerzelileri seviyorum. Benim hiçbir sıkıntım yok, her zaman onların yanındayım, kucağımı açtım ve Gerzeli vatandaşlarımıza dokunmaya hazırım. Onlarla birlikte yol yürümeye hazırım” şeklinde konuştu.

Belovacıklı ayrıca, 6 Şubat 2023 Depremleri’nin birinci yılı nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Allah’tan rahmet dilerken, tüm İslam aleminin de Miraç Kandili’ni kutladı.