Seçimlere iki aydan az bir süre kalmasına rağmen AK Parti’nin Gerze Belediye Başkanı Adayı hala netleşmedi. Gazetemize ulaşan bilgilere göre, 2019 yılında AK Parti’yi ilk defa Gerze’de birinci parti yapan mevcut Belediye Başkanı Cevat Şensoy ve Doğa Ergün arasında bir karar verilmesi bekleniyor.

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde CHP’nin Gerze Belediye Başkanı Adayı Aralık’ta yapılan önseçimde belli oldu ve Osman Belovacıklı çalışmalarına başladı. İYİ Parti’de Yavuz Yiğit, MHP’de ise Mustafa Öz aday olarak açıklandı. Bağımsız belediye başkanı adayı Hüseyin Yüksek ise aylar öncesinden seçim startını verdi.

Gerze Belediye Başkanlığı Detaylı Seçim Sonuçları Gerze Belediye Başkanlığı Detaylı Seçim Sonuçları

Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Doğa Ergün, İzzet Karaman, Tahsin Bayrak, Fatih Erdoğmuş, Cahit Al, Ertuğrul Asut, Nimet Çevik Taşkın, Gökhan Giresun, Ümit Akça ve Vahdettin Özdemir AK Parti'den aday adayı olarak başvuru yaparken, seçimlere iki aydan az bir süre kalmasına rağmen AK Parti'nin resmi olarak adayını açıklamaması vatandaşlar tarafından da tepkiyle karşılanıyor. Gazetemize konuşan partililer, “bir AK Parti belediyesi olan Gerze’de adayın hala belirlenememesi utanç verici. Kazanan bir belediyede bu kadar aday adayının ortaya çıkması ve hala bir karar verilememesinin amacı nedir? AK Parti seçmenini partiden uzaklaştırmaya mı çalışıyorlar?” şeklinde tepki gösterdiler.