Seçim sonuçlarının açıklanması ardından İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, oy kabininde Kemal Kılıçdaroğlu'na mührünü basması ardından oy pusulasıyla birlikte hazırladığı açıklamanın fotoğrafını çekti. Seçim mağlubiyeti konusunda Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP zihniyetini suçlayan Yılmaz Şanlan Kılıçdaroğlu'na hitaben, "tarih ve millet önünde bu telafisi olmayan vebal senindir" dedi.

Paylaşımın açıklamasına Şanlan, "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in 'seçilebilecek aday' konusundaki ısrarı ve masadan kalkışının ne kadar doğru bir karar olduğunu üzülerek görmüş olduk.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye yazdı,

SORUMLUSU CHP ZİHNİYETİ VE SENSİN

Yılmaz Şanlan oy pusulasıyla birlikte paylaştığı yazısında ise şu ifadelere yer verdi; "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; nefsin ve egon yüzünden Türk milletinin geleceği ile oynadın. Normal şartlarda biz Türk milliyetçileri senin gibi birine asla oy vermeyiz, verdirmeyiz. Lakin ehvenişer dedik, birçok milli sebepten dolayı milletimizin ve devletimizin geleceğini düşünerek istemeye, istemeye sana oy veriyoruz. Biz yola çıktımı kaybedeceğimizi bilsek dahi, sonuna kadar gideriz.

Seçimin kaybedilmesi ve İYİ Parti'nin Türk milleti tarafından cezalandırılmasının sorumlusu CHP zihniyeti ve sensin. Tarih ve millet önünde bu telafisi olmayan vebal senindir. Rabbim milletimizin ve devletimizin yardımcısı olsun. Ne mutlu Türküm diyene."

67834b53-c24f-4858-aa87-89f3cc63f050