Sinop’ta Ak Parti’ye karşı büyük bir farkla kaybeden CHP’nin Sinop İl Başkanlığı kutlama yaptı. Hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem de milletvekilliği seçimlerinde Sinop genelinde iktidar partisine kaybeden CHP İl Yönetimi’nin sergilediği tutum ve Barış Karadeniz’in basına yansıyan kutlamaları “bu neyin kutlaması?” dedirtti. Bir milletvekili çıkartmayı zafer sayan CHP Sinop İl Yönetimi’ne parti tabanından büyük tepkiler geldiği öğrenildi.

Sinop’ta yayın yapan Vitrinhaber isimli haber sitesine yüklenen bir videoda, CHP Sinop İl Başkanlığı’nda bulunan kişiler, seçimlerin Sinop genelinde kaybedilmesine rağmen “Hayde Kazanalım Hayde…” ile başlayan seçim şarkısıyla olmayan galibiyeti kutladıkları görüldü. Barış Karadeniz’in milletvekili seçilmesiyle başlayan kutlamalarda insanlar, alkışlayarak şarkılara eşlik ettiler.

Videoda görüşlerini belirten Karadeniz, Kılıçdaroğlu’nu Türkiye’de Cumhurbaşkanı yapmak için sabırsızlıkla beklediklerini, güzel şeyler olacağını söyledi. Milletvekili olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Karadeniz, “önemli olan Türkiye şu anda. Destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Biz Sinop’un milletvekiliyiz. Bu zamana kadar kimseyi ayırmadığımız gibi, bundan sonra da kimseyi ayırmayacağız” dedi.

Sinop İl Başkanlığı’nda Barış Karadeniz ve partililer tarafından yapılan bu kutlama görüntüleri CHP’ye oy veren kişiler tarafından büyük bir tepki çekerken, CHP Gerze İlçe Başkanlığı’nda ise daha sakin bir hava olduğu gözlemlendi.