Osman Belovacıklı Gerze Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

2009-2019 yılları arasında iki dönem Gerze Belediye Başkanı olarak görev yapan Belovacıklı, CHP Gerze İlçe Başkanlığı seçimlerinin olduğu gün adaylığını açıklayarak, belediye başkanlığına “yeniden adayım” dedi. Görevde olduğu süre boyunca Gerze’yi marka bir şehir haline getirmek için uğraşan ve uluslararası belediyeler birliği olan Cittaslow’a Gerze’nin girmesinde büyük katkıları bulunan Belovacıklı, CHP’den aday adayı olduğunu ve Gerze’yi yeniden, hep birlikte ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Belovacıklı, “görevde olduğumuz süre boyunca Gerze’yi marka şehir yapmak için var gücümüzle çalıştık. İlçemizin sosyal yaşamından, alt ve üst yapısına, kültürel yapısından ekonomik yapısına kadar birçok konuda elimizden geldiğince Gerzemize katkıda bulunduk. Görev yaptığım 10 yıllık süreçte kapımız ve telefonlarımız her zaman vatandaşlarımıza açık oldu. Her zaman halkımız için hizmette bulunduk” dedi.

Yeniden aday adayı olan Belovacıklı, “Gerze’yi hep birlikte yeniden büyütmek, refaha kavuşturmak ve Gerze’yi Türkiye’nin sayılı tatil beldelerinden biri yapmak için harekete geçiyoruz. Demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına inanan, her şeyden önce vatanım ve memleketim diyebilen, Gerze’yi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarabileceğine inanan tüm yurttaşlarımızdan ve partililerimizden 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için desteklerini bekliyorum. Diğer adayları da tebrik eder, adil, güzel ve rekabetçi bir yarış olmasını temenni ederim. Kazanan Gerze olsun!” şeklinde konuştu.

Osman Belovacıklı kimdir?

25 Haziran 1959 yılında Gerze’de doğdu. İlköğrenimi İnkılap İlkokulunda, ortaöğrenimini Gerze Lisesi'nde, yüksek öğrenimini Sinop Eğitim Enstitüsü'nde tamamladı. Sırası ile Gürsökü İlkokulu, Dikmen Şeyhhüseyin İlkokulu, Sarnıç İlkokulu ve Yakakent köylerinde 2000 yılına kadar öğretmen olarak görev yaptı. 2000 yılında Yakakent 100.Yıl Pansiyonu İlköğretim Okuluna, okul müdürü olarak atandı. 2005 yılı Temmuz ayında emekli olup Gerze’de ticarete başladı. 2007 yılının sonunda Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanı oldu. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde CHP'den Gerze Belediye Başkanı oldu. 30 Mart 2014 mahalli idareler yerel seçimlerinde, yeniden Belediye Başkanı seçildi. Osman Belovacıklı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de CHP'den tekrar Belediye Başkan adayı oldu. Eşi de kendi gibi emekli öğretmen olan Osman Belovacıklı iki kız babasıdır.