Mansur Yavaş Sinop’ta konuştu. Meral Akşener ile birlikte seçim programı kapsamında Sinop İskele Meydanı’na gelen Yavaş, şiddetli yağmura rağmen meydanları dolduran kalabalığa seslendi.

Mansur Yavaş, iktidar medyasında sıklıkla konuşulan 7’li masaya açıklık getirdi. “Her şeyimiz açık” diyen Yavaş, “7’nci ayak dediğiniz parti, başka partilerle işbirliği yapmış seçime giriyor” dedi. HÜDA-PAR’ı kastederek konuşmasına devam eden Yavaş, “onlarla aynı görüşe sahip, özerklik ve federasyon isteyen tipler şu anda AK Parti listelerinden milletvekli adayı oldular” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 16.23.05

"Cumhurbaşkanı yapacağız"

“İnşallah 14 Mayıs’ta Kılıçdaroğlu’nu 13’üncü cumhurbaşkanı yapacağız” diye Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı, Ankara’daki yaptığı çalışmalardan bahsetti. İktidarı eleştiren Yavaş, “biz Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmadan önce her yere aday olabilirsiniz ama bizden başka kimsenin kazanamaz görüşü hakimdi. Ama anketler tersini gösterince karalamaya başladılar. Bunlar gelince sosyal yardımları kesecek diyorlardı. Bizden önce Ankara’da kapı kapı koliler dağıtılırdı. Herkesin ne aldığını, ne verildiğini görürdü. Biz Başkentkart çıkarttık. Bütün sosyal destek alan ailelere dağıttık. Anneler gidiyor mahallesindeki esnaftan, marketlerden kimse görmeden çoluğuna çocuğuna istediğini alıyorlar. Kimse görmüyor” dedi.

Ankara’da 200 bin ailenin doğalgaz yardımından faydalandığını söyleyen Yavaş, “yardımları kesecek dediğiniz kardeşiniz 200 bin aileye doğalgaz verdi, kimseyi üşütmedi” diye ifade etti.

Yavaş ayrıca, “geçim sıkıntısı yaşayan ailelerin çocuklarına, 220 bin aileye birer kilo et veriyoruz. Çocuklar protein alsın, sağlıklı beslensin diye. Sosyal yardım alanlar suyun 10 tonunu 10 liraya içiyor. 60 bin çocuk okullarına ücretsiz gidiyor. Servis ücretini biz ödüyoruz. Süt, kırtasiye yardımları yapılıyor. Daha dün, destek alan ailelerin çocuklarına 100'er lira bayram harçlığı ödedik.

WhatsApp-Image-2023-04-19-at-16.23

"Vergi verirken vatandaş, oy verirken hain"

Biz gidersek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın verdiği yardımlar kesilecek diyorlar. İftira atıyorlar. Bunlar gelince herkes işten çıkarılacak dediler. Hayır. Bir kişi çıkarılamadı. Alnının teriyle herkes çalışıyor, maaşını alıyor. Onları zorla maçlara, mitinglere de götürmüyoruz. Aile gibi, mesai arkadaşımız gibi keyifle çalışıyorlar. İnşallah Türkiye’de de böyle olacak.

Bunlar maaşları ödeyemez dediler. Şu an kredibilitesi en yüksek il Ankara. Bizler kimseyi siyasi görüşüne göre ayırmadan yolumuza devam ediyoruz.

Kendilerini desteklemeyen herkese illet, zillet denilmesinden bıktık. Allah herkesi tek tip yaratmamış. Bir yerde herkes aynı fikirdeyse biri onların görüşünü yönetiyor demektir. Sizi desteklemeyenlerden vergi de almayın. Vergi verirken vatandaş, oy verirken hain.

Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçtikten sonra, o da görevi süresince size hizmet eden bir devlet memuru olacak. Bir devlet memuru iş başına geçtikten sonra kimseyi ayırma lüksü yok” diyerek 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istedi.