İYİ Parti Sinop Belediye Başkanı Adayı Serpil Ünlütürk oldu. İYİ Parti Yerel Yönetimler Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü Yılmaz Şanlan, “Sinop’ta daha önce bir kadın il başkanı olmuştu. O da ilkti. Bu sefer de bir kadın belediye başkanımız olacak” diyerek, Sinop Eski İl Başkanı Serpil Ünlütürk’ü işaret etti.

10 Aralık tarihinde gerçekleştirilen İYİ Parti Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı Yavuz Yiğit’in resmi başvurusuna katılan Şanlan, Gerze Postası Instagram canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Sinop tarihinde ilk defa bir kadın belediye başkanımız olacak” dedi. Serpil Ünlütürk’ün Sinop'un ilk kadın il başkanı olduğunu vurgulayan Şanlan, “bu sefer de bir kadın belediye başkanımız olacak” şeklinde konuştu.

Gerze Belediye Meclis Üyeleri Tam Listesi Gerze Belediye Meclis Üyeleri Tam Listesi

Sinop’un da aynı Türkiye gibi iki kutup arasında sıkıştığını ve şu anki şartların bu adaylığa müsait olduğunu dile getiren Şanlan, “15 yıllık yerel CHP iktidarı, 21 yıllık AK Parti genel iktidarı. Millet artık üçüncü bir yol arayışı içerisinde. Bu Gerze’de de aynı şekilde. AK Parti-CHP yarışı artık milleti yordu. Milletin önüne iki çeşit yemek koyuluyor. Birisi tuzlu, birisi şekerli. Tuzluyu yiyorsun tansiyonun çıkıyor, şekerliyi yiyorsun şekerin çıkıyor. Şu anda biz milletimize tuzunu, şekerini, biberini kendi karacağı bir yol açıyoruz. İnşallah hemşerilerimiz de bunu takdir ederler. Bizler de onlara hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Başarılı olacağımıza da inanıyoruz. Başarılı olmak için de gayret edeceğiz. Takdir milletimizin. ‘Rabbim neylerse güzel eyler’ diyoruz. Ben hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

AW809685_0478a0520d-20f6-4eab-ba6c-b1960e427abb