İYİ Parti'de ilk Gerze belediye başkanı aday adayı belli oldu. İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit ilçe başkanlığından istifa ederek belediye başkanı aday adayı olduğunu duyurdu.

31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde suskunluğunu koruyan İYİ Parti'de İlçe Başkanı Yavuz Yiğit ilk aday adayı olarak çıkan isim oldu. İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda aday adayı olmak için ilçe başkanlığından istifa eden Yiğit'in yerine ise Cahit Gündoğdu getirildi.

Yavuz Yiğit sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "ilçe teşkilatı olarak yerel seçimlere yönelik almış olduğumuz ortak karar neticesinde, aday adaylığı düşünenlerin başvurularını ilanen yapmaması ve yönetim kuruluna bildirerek değerlendirme sürecine alınmasını, parti içi demokrasinin dış etkilerden korunması amacıyla netleştirmiştik. Bu bağlamda teşkilatımıza yapılan başvurular yönetim kurulunca değerlendirilmeye alınmış ve dışarı kapalı halde ilerlemişti.

Yüksek; "Memleketimiz için elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz" Yüksek; "Memleketimiz için elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz"

Fakat bulunduğum mevki itibariyle spekülasyondan beslenen ve entrika üretmeyi hayat tarzı olarak belirlemiş insanlara malzeme vermemek, teşkilatımıza gelebilecek zararlardan korumak adına bu açıklamayı yapmak zorunda kalıyorum. 

31 Mart 2024'de yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili şahsımdan bu ceket yarışına girmeme yönelik yapılan ısrarlara kulak kapatamadım ve 19 Kasım 2023 Pazar akşamı düzenlediğimiz yönetim kurulu toplantımızda, değerlendirmeye alınacak aday adaylarının arasına girme talebimi sundum.

Genel idare kurulumuzun 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde adaylık düşünen il ve ilçe başkanlarının görevden ayrılmaları yönündeki tavsiye kararı doğrultusunda ve ilçe yönetimimizin ortak kararı ile İYİ Partimiz kurulurken İlçe kurucular kurulunda bulunduğum, ilk başkan yardımcılığı yaptığım, 2 dönemdir de yürütmüş olduğum İYİ Parti Gerze ilçe başkanlığı görevimden ayrılıyorum.

Yönetim kurulu ortak kararı ile yeni İyi Parti Gerze İlçe Başkanlığı görevine değerli büyüğüm TC Cahit Gündoğdu seçilmiştir. Görevinde başarılar diliyorum. 

Bu süreçte hak yolunda, haklının yanında bulunmaya çalıştım. İnsani olan hiçbir eylemimde siyasi söylem yada harekette bulunmamayı kendi ahlakım açısından doğru bildim ve bu şekilde yol yürüdüm.

Beni haksız çıkartacak şekilde hiçkimseyi bile isteye kırmak, üzmek gibi bir düşüncem asla olmadı, olamazda...  Bu yüzden bilmeden, istemeden kırdıysam, üzdüysem kusuruma bakmayın. İnsanlarımızın iyiliği ve menfaati için kuyruğuna bastıklarım hariç geriye kalanlardan helallik istiyorum. 

Aynı zamanda, yıllardır bu çatı altında varlığı, yokluğu, siniri, stresi, hüznü, kederi hasılı insani her duyguyu paylaştığım teşkilatımın kapısından girmiş büyüklerim ve küçüklerimden de helallik istiyorum. 

Benim hiç kimseye kırgınlığım, küskünlüğüm, dargınlığım yoktur ve hak eden herkese hakkım helaldir... 

Şimdi önceliğimiz yine Gerze ve Gerzeli vatandaşlarımız olacak şekilde farklı yolda yürüme zamanıdır... 

Görevde olduğum süre boyunca; herkesin kör olduğu, sağır olduğu, dilsiz olduğu, cesaretsiz olduğu yerde ben Gerze ve Gerzeliler için Korkmadan Gördüm, Duydum ve Konuştum. Ezilen, hakkı yenen, düşen, el isteyen herkesin yanında saf tuttuğum gibi bundan sonra bu göreve gelirsem makam başında, gelemezsem yine Gerze insanı Yavuz Yiğit olarak yine aynı yerde, sizin yanınızda saf tutuyor olacağım.

Çıkmış olduğumuz bu yolda Allah beni sizlere mahcup etmesin. 

Aday Adaylığı Sürecim Hayırlı Olsun" dedi.