İYİ Parti Sinop İl Başkanı Serpil Ünlütürk yaptığı açıklamada, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday olmak üzere partisindeki görevinden ayrıldığını açıkladı.

Serpil Ünlütürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Genel idare kurulumuzun 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak il ve ilçe başkanlarının 1 Ekim 2023 tarihine kadar görevden ayrılmaları yönündeki tavsiye kararı doğrultusunda ve il yönetimimizin ortak kararı ile mevcut İyi Parti Sinop İl Başkanlığı görevimden ayrılıyorum.

Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener olmak üzere, partimizin kuruluşundan bugüne dek birlikte çalıştığım eski İl Başkanım Yılmaz Şanlan’a, çok kıymetli ilçe başkanlarıma, il ve ilçe yöneticilerime ve İYİ Parti’ye gönül vermiş herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Partinin ilimizde ve ilçelerimizde en başarılı sonuçları alacağına inancım tamdır. Partimizde de bizden sonra görev alacak ve görevine devam eden tüm il ve ilçe başkanlarımın yanında olmaya devam edeceğim, hepsine başarılar diliyorum.”