CHP Sinop Milletvekili Adayı Barış Karadeniz yıllardır kamulaştırması yapılmayan Erfelek Tatlıca Takım Şelalesi yoluna değindi. Karadeniz, ''yıllardır sürüncemede olan kamulaştırma krizini biz çözeceğiz'' dedi.

Karadeniz Erfelek Şelalesi yolunu gündeme taşıdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Karadeniz, ''her geçen gün artan yerli ve yabancı turist popülasyonuna sahibiz. Denizi kumsalı, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ilgi odağı olan kentimiz turizm denilince akla gelen illerden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Turizm diyorlar, turistlerin kentimize getirilerini konuşuyorlar fakat kente binlerce insanı getiren Erfelek Takım Şelalesi yolunu yıllardır unutuyorlar. Yol vatandaşın arazisinden geçiyor, vatandaş da turizmin en canlı döneminde ara ara yolu kapatıyor. Misafirlerimize rezil oluyoruz, misafirlerimize mağduriyet yaşatıyoruz. Burayla ilgili defalarca konuştuk, hem vatandaşa hem misafirlerimize mağduriyet yaşatılmasın bu alanın kamulaştırması bir an evvel yapılsın dedik kimseden bir hamle göremedik. Yine sezon geliyor, daha şimdiden çok sayıda turist kentimize geliyor, bu lokasyonları geziyor. Sezonda da geçtiğimiz yıllardaki olumsuzluk yaşanmasın, ne vatandaşımız ne de misafirimiz mağdur olmasın istiyoruz.

14 Mayıs'tan sonra kentimiz için önemli noktalardan biri olan bu alanda kamulaştırma çalışmasını ivedilikle gerçekleştireceğiz. Sinop'u turizmde her geçen gün daha ileriye taşıyacağız" cümlelerine yer verdi.