Belovacıklı; "Çiçek Yerine Bağış Yapalım" Belovacıklı; "Çiçek Yerine Bağış Yapalım"

AK Parti'nin Gerze Belediye Başkanı Adayı olarak Hüseyin Yüksek'i açıklamasının ardından, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, belediye başkanı aday adayları, il genel meclis ve belediye meclis üyelerinin AK Parti'den istifa edeceği iddia edildi. 

Aday adayı olarak Şensoy dahil 11 adayın Gerze Belediye Başkanı adayı olmak için yarıştığı sürecin sonunda, Yüksek sürpriz aday olarak ortaya çıkmıştı. Sinop'ta gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında, medya önünde Yüksek'in adaylığı resmi olarak açıklanırken, kararın Yüksek'e tebliğ edilmesinin ardından Şensoy ve çalışma arkadaşlarının yoğun bir toplantı sürecine başladığı, gelecekte atılacak adımların konuşulduğu, bunun sonucunda ise Hüseyin Yüksek'e destek vermeyeceklerini açıkladıkları bir süreç olmuştu.

Aday Tanıtım Toplantısı sonrası ortak bir açıklama yaparak Yüksek'i desteklemeyeceklerini bildiren AK Partili Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, AK Parti Sinop İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Burma ve İzzet Karaman, Gerze Belediye Başkanı Yardımcısı Fatih Öz, Gerze Belediyesi Meclis Üyeleri Ahmet Kalfaoğlu, Hamide Ceren Erdoğan, Alaattin Baş, Mustafa Doruk, Ümit Akça, belediye başkanı aday adayları Doğa Ergün, Gökhan Giresun, Ertuğrul Asut, Nimet Çevik Taşgın ve Cahit Al'ın toplu olarak yarın AK Parti'den istifa edecekleri söyleniyor.

Bağımsız olarak Gerze Belediye Başkanılığı'na aday olma konusundaki iddialar sonrası ise gazetemize ulaşan Şensoy, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtti.