Arb. Av. Nihal Gündoğdu Saatci CHP’den belediye meclis üyesi aday adayı olduğunu açıkladı. 2015 yılından bu yana ilçemizde serbest avukatlık yapan Gündoğdu Saatci, 13 Ocak’ta gerçekleştirilecek Gerze belediye meclisi önseçimlerinde CHP’li üyelerden destek beklediğini söyledi.

Üniversite hayatı ve iş hayatında birçok gönüllü projeye imza atan Gerze’nin başarılı avukatlarından Nihal Gündoğdu Saatci, bu kararının arkasında “Gerzelilik etkisi” olduğunu söyledi. Gerze’yi her zaman çok sevdiğini ve talip olduğu bu görevde, aynı duyarlılık ve Gerze hassasiyeti ile çalışacağını vurgulayan Aday Adayı, “ilçenin talan edilmesi, ait olduğum toprakların hor kullanılması, ilçede hızla ilerleyen kültürel yozlaşma vb. sebepler karşısında hiçbir duyarlı yurttaşın kayıtsız kalmaması gerektiğini düşünmekteyim. Bu noktada yerel yönetimlerin önemini biliyor ve üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmek adına öncelikle tüm CHP Gerze İlçe Teşkilatı üyelerimizin, sonrasında da tüm ilçe seçmenlerinin desteğini bekliyorum” dedi.

Sazak, Tüm Gerzelilere Teşekkür Etti Sazak, Tüm Gerzelilere Teşekkür Etti

WhatsApp Image 2024-01-05 at 15.20.16

Nihal Gündoğdu Saatci yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “1991 yılında Gerze’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Gerze’de tamamladıktan sonra 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. Buradan 2014 yılında mezun olup, 1 yıllık stajımın ardından 2015 yılında avukatlığa başladım. Halen Gerze’de serbest avukatlık ve 2023 yılı itibariyle de arabuluculuk yapmaktayım.

Üniversite öğrenimi boyunca Toplum Gönüllüleri Vakfı gönüllüsü olarak dezavantajlı gruplarla çalıştım ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım.

Mesleğe başladıktan sonra ise Sinop Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve TÜBAKKOM (Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komsiyonu)’da aktif görev aldım. 2022 yılında yapılan Sinop Barosu Olağan Genel Kurul Toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak seçildim.

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi’nin “Türkiye’de Kadınların Adalete Erişiminin Desteklenmesi Projesi” kapsamında “Türk Hukukçuların Adalete Erişim Odaklı Kadın Hakları Alanında Stratejik Davalama Eğitimi” ve “Kadınların Adalete Erişimi” eğitimlerine katıldım.

Türkiye Barolar Birliği’nin Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde başlattığı seçim güvenliği çalışmaları kapsamında TBB Eğitim Merkezi tarafından yapılan Seçim Güvenliği Eğitici Eğitimine katıldım. Aldığım eğitim neticesinde Seçim Güvenliği Eğiticisi oldum ve bu kapsamda eğitimler verdim. Aynı zamanda TBB Seçim Güvenliği Merkezi’nin Sinop temsilcisi oldum ve sandık güvenliğinin sağlanması hususunda genel seçimlerde aktif olarak çalıştım.

2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde CHP Gerze İlçe Başkanlığı’nın Gerze İlçe Seçim Kurulu temsilcisi olarak görev aldım.

Yine Türkiye Barolar Birliği bünyesinde TBB Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen 3 aşamalı eğitimin ardından CMK Eğiticisi oldum.

Tüm bunların yanısıra kadına karşı şiddet, cinsel şiddetle mücadele, kadın hakları konularında çeşitli panel ve sempozyumda konuşmacı olarak yer aldım.

2023 yılında yapılan CHP Gerze Olağan İlçe Kongresinde ilçe başkanı adayı oldum ve delege oyunun çoğunluğunu alamadım.

2020 yılından bu yana Öğr. Gör. Serhat Saatci ile evliyim.

Hayatım boyunca dış dünyaya, doğaya, insana ve insanlığa karşı duyarlı oldum. Ve Gerze’yi hep çok sevdim. Hayatımda aldığım tüm önemli kararların arkasında bir “Gerzelilik etkisi” yer almaktadır. Talip olduğum bu görevde, aynı duyarlılık ve Gerze hassasiyetim sebebiyledir.

Zira ilçenin talan edilmesi, ait olduğum toprakların hor kullanılması, ilçede hızla ilerleyen kültürel yozlaşma vs. sebepler karşısında hiçbir duyarlı yurttaşın kayıtsız kalmaması gerektiğini düşünmekteyim. Bu noktada yerel yönetimlerin önemini biliyor ve üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmek adına öncelikle tüm CHP Gerze İlçe Teşkilatı üyelerimizin, sonrasında da tüm ilçe seçmenlerinin desteğini bekliyorum.”