İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Sinop’ta halka seslendi. 14 Mayıs’ta yapılacak 13. Cumhurbaşkanı ve 27.dönem milletvekili seçimi propaganda çalışmaları kapsamında Sinop’a gelen Akşener ve Mansur Yavaş şiddetli dolu ve yağmura rağmen son derece kalabalık bir topluluğa hitap ettiler.

Hava koşullarının olumsuzluğu nedeniyle konuşmasını kısa kesmek zorunda kalan Akşener, “benim vatandaşım dolu yağarken çıkmış, ben konuşmaya çıkmazsam olur mu” diyerek vatandaşlardan Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti’ye oy istedi.

Akşener seçim vaatlerini sıralarken, şunları kaydetti: “Sinop bir emekli şehri. Emekli maaşlarında 5 bin 500 alanı da 6 bin 500 alanı da 7 bin 500 yaptılar. Biz iktidara gelir gelmez emekli maaşları arasındaki farkı vereceğiz.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 16.23.06

"1 ay içerisinde 100 bin öğretmen atayacağız"

1 ay içerisinde 100 bin öğretmen atayacağız ve 3600 ek göstergede ortaya çıkan haksızlığı gidereceğiz. Sözleşmeli olanların kadrosuz kalanların kadrosunu vereceğiz. Soru çalınarak mağdur olan KPSS mağdurlarının mağduriyetlerini gidereceğiz. Biz bu ucube sistemi birlikte değiştirmeliyiz. Aranızda torunları, kardeşleri, evlatları 82 puan almış, AKP bünyesinde ayısı, dayısı olmadığı için tanıdık sahibi liyakatsiz kişiler karşısında atanamamış kişiler var. Bu harami düzeni birlikte değiştireceğiz” dedi.

Sinop’u hem bir turizm şehri hem bir istihdam şehri hem de insanların mutlu olduğu bir şehir haline getireceklerini vaat eden Akşener, “oylarınızı vereceksiniz. Önce bu ucube sistem değişecek, sonra da başbakan olacağım.

WhatsApp Image 2023-04-19 at 16.23.10 (1)

"Beni masaya yeniden Mansur Yavaş oturttu"

Beni o masaya tekrardan oturmaya ikna eden kişi hızıyla Mansur Yavaş oldu. İmamoğlu ve Yavaş geldiler. Şahsıma dair bir talebim olmadığı ortaya çıkınca, onları etkili ve yetkili bir cumhurbaşkanı yardımcılığına getirdik. Bu iki belediye başkanıyla beraber hem bizler hem de Kılıçdaroğlu, haram yemeden sosyal devlet nedir ortaya koyarak kayırmadan adaleti sağlayarak hukukun üstünlüğünü sağlayarak, gençlerin gelecek hayallerinin yeniden inşa ederek bu ucube sistemden kurtulacağız.

50 bin dedikodu, 5 bin iftira atıyorlar. Söyleyemedikleri bir şey var. Hırsız diyemiyorlar. Çünkü kendileri hırsız. Bizim dönemimizde 5-10-15 maaşlı danışman olmayacak. 801 milyon dolara Ankara’da park yaptılar. Bu parayla kaç çocuğumuzun bursu ödenirdi, kaç gencimize kaşrılıksız borç verilebilirdi. Bu para üç AKP’li müteahhite verildi. Utanmaları yok. Ama sizin çocuklarınız mutsuz. Bu harami düzeni değiştireceğiz. Gençler size sesleniyorum. Kesinlikle oyunuzu vereceksiniz. Önce Kılıçdaroğlu’na oy vereceksiniz. Sonra da CHP ve İyi Parti’yi oy pusulasında göreceksiniz. CHP’ye de oy verebilirsiz ama ben İyi Parti’ye sizden oy istiyorum” dedi.