CHP Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Uyanıksoy, sosyal tesisler projesini açıkladı. Belediyeye ait sosyal tesisler yapılacağını söyleyen Uyanıksoy, vatandaşlara burada daha temiz, daha hijyenik ve daha ulaşılabilir fiyatlarda hizmet sunacaklarını ifade etti. Orta Çay Bahçesi’ni sosyal tesise dönüştüreceklerini ve düğün salonlarını şehrin dışına taşıyacaklarının altını çizdi.

Osman Belovacıklı Yeniden Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı Yeniden Gerze Belediye Başkanı

Projelerini açıkladığı videolarla adından söz ettiren ve Gerze’nin sorunlarını yerinde inceleyip çözümler sunan Aday Adayı Uyanıksoy, büyük ses getirecek sosyal tesis projesini açıkladı. Gerze Belediyesi’nin elindeki bazı mülkleri kiraya vermeyeceklerini ve burayı belediyenin kendi şirketlerinin çalıştıracağını belirten Uyanıksoy, “çok cüzi rakamlara çay, kahve satacağız. Yöresel ürünleri ön plana çıkartacağız. Sosyal tesislerde vatandaşa iş imkanı sağlayacağız” dedi.

Uyanıksoy yaptığı açıklamada, “sevgili Gerzeliler açık söylemek gerekirse, belediye başkanı veya belediye vatandaşına daha iyi hizmet sunabilmeli. Mesela biz petrolün fiyatını düşüremeyiz, elektriğin fiyatını düşüremeyiz ya da doğalgazın fiyatını düşüremeyiz ama biz vatandaşımıza daha temiz, daha hijyenik ve daha ulaşılabilir fiyatlarda hizmet sınabiliriz. Bu ne demek? Belediye sosyal tesisleri olabilir. Biliyorsunuz belediyenin birçok mülkü var. Bu mülklerden bazılarını da ihaleye vermeyeceğiz. Buraları belediyenin kendi şirketleri çalıştıracak. Biz belki çok cüzi rakamlarda çay, kahve satacağız. Yöresel ürünlerin öne çıkacağı işletmeler yapacağız. Mantı gibi, gözlemeler gibi Gerze’nin yöresel gastronomik yiyeceklerini öne çıkaracak bazı yeni düzenlemeler yapacağız. Belediye sosyal tesislerinde insanlara iş imkanı sağlayacağız ve orada çok daha uygun fiyatlarda çay, kahve servisi yapacağız. Bunlardan bir tanesi şimdiden söyleyeyim Orta Aile Çay Bahçesi belediye sosyal tesislerine dönüşecek. Böylece insanlar evlerinden semaver taşıyıp, halı taşıyıp orada burada oturup çay, kahve içmek zorunda kalmayacak.

Bununla birlikte düğün salonlarını şehir dışına taşımayı düşünüyoruz. Böylece hem trafiği hafifleteceğiz hem de gürültü kirliliğinden kurtulacağız. Bunları yaparken hiçbir esnafımızı da mağdur etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.