CHP Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Uyanıksoy, çocuklara yönelik projesini açıkladı. Uyanıksoy, Yaykıl’da 20 dönüm üzerine bir hobi bahçesi kurmayı düşündüklerini ve bu hobi bahçesine çocukların doğa ile tanışıp, ağaç dikebilecekleri, toprak ile uğraşabilecekleri bir çocuk köyü yapacaklarını söyledi.

Yüksek; "Memleketimiz için elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz" Yüksek; "Memleketimiz için elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz"

Çocuklarla ilgili konularla ilgilenmekten hoşlandığını belirten Uyanıksoy, özellikle 2-10 yaş arası çocukları olan annelerin farklı istekleri olduğunu dile getirdi. Ailelerin çocuklarını götürebilecekleri bir yer olmadığını, çocukların apartmanlarda yaşamak zorunda bırakıldığını belirten Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı, “haksız da sayılmazlar. Yaykıl’da 20 dönüm bir arazi üzerine ki bu arazi hazır. Bir hobi bahçesi kurmayı düşünüyoruz. Yani 70-80 belki 100 metrekare alanda özel toprağı ile ekime hazırlanmış, yanında küçük kulübesi olan yerler yapacağız. Bunları vatandaşlara kiralayacağız. Kendi bağını bahçesini kendileri yapacaklar. Sulama, elektrik gibi konularda yardımcı olacağız ve orada ailelerin birlikte vakit geçirebilecekleri, belki evinden getirdikleri kahvaltılıklarını, pidesini yiyebilecekleri bir oturma alanı oluşturacağız. Orada çocukların vakit geçirebilecekleri çocuk köyü yapacağız. Yani çocuklar orada hem oynayacaklar hem doğa ile tanışacaklar, ağaç dikecekler, toprak ile uğraşacaklar ve aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekler. Böyle bir yeri Yaykıl’da 20 dönüm üzerine yapmayı planlıyoruz. Yerimiz hazır. Detayları daha sonra anlatacağım. Çocuklarla büyükleri o adreste buluşturup hem eğitici hem öğretici alanlar yaratacağız. Bu konuda TEMA Vakfı’ndan ve diğer sivil toplum kuruluşlarından destek alacağız birlikte çalışacağız ve harika bir alan olacağından eminim. Şimdiden annelere, domatesini biberini yetiştirmek isteyen, apartmanda oturan hemşerilerimize müjdemiz olsun” dedi.