Araştırmacı ve Yazar Abdurrahman Uzun Gerze'ye geldi. Sedat Işıdı Sanat ve Kültür Merkezi'nde Ak Parti seçmeniyle buluşan Uzun, Allah'ın kendisine verdiği konuşma yeteneğini, Allah'ın davasını anlatmak için kullandığını söyledi. Esprili bir dille uzun zamandır kendi üzerinden esprilerin döndüğü ücretsiz doğalgaz meselesini ti'ye alarak eğlenceli bir şekilde salonu dolduran seyircilere anlattı.

Program öncesinde salondaki seyircilere Gerze Belediyesi'nin Cevat Şensoy dönemindeki icraatlarının anlatıldığı bir video gösterildi. Daha sonrasında "Büyük ve Güçlü Türkiye" isimli, Ak Parti Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yakın dönem faaliyetlerini konu alan bir izleti yayımlandı. Gösterimlerin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Abdurrahman Uzun salondaki Ak Parti seçmeniyle buluştu.

Uzun şu şekilde konuştu: "Bundan iki yıl önce doğalgaz müjdesi verilecekti. Cumhurbaşkanımız cuma günü müjdeyi açıklayacağım dedi. Ama basına sızınca istemüzcükler 300 milyar metreküp neremize yetecek, çıkarma maliyeti daha fazla diye itibarsızlaştırmaya başladılar. Bu millet ilk defa kendi doğalgazını çıkartıyor ilk defa. Ben de doğalgazın açıklanacağı gün canlı yayına girdim. O gün 'açın dedim doğalgazı, kombileri. Gaz patronuyuz. Artık hiçbir yerden doğalgaz almayacağız. Artık bedava' dedim. Karşı cenah bunu kombilerdeki doğalgaz bedava diye algıladılar. Bunu dedikten sonra da altı kez zam geldi. Her zam geldiğinde de benim kulaklar çınlıyor. Bir Ramazan ayı akşamı memleketim Rize'de dolaşıyorum. Biri arkadamdan 'gazcı' diye bağırdı. O lafı duyunca otomatik dönüyorum tabi. 'Sen benim ne doğalgaz faturası ödediğimi biliyor musun?' dedi. 'Ne kadar ödüyorsun?' dedim. Adam cebinden faturayı çıkarttı. 'Abi bu faturayı neden cebinded taşıyorsun' dedim. 'Bir gün senle karşılaşırım' diye dedi. Beni orada rezil etti. İki yıl boyunca bu ülkedeki hiçbir muhalefet doğalgazla ilgilenmedi. Abdurrahman Uzun'la ilgilendi. Devamlı küfretti, hakaret ettiler. Bana küfür etsinler. Sorun değil. Benim çocuklarımın, torunlarımın hayat garantisi, ona etmesinler. Daha sonra dedim ki reis bir hafta yapsın doğalgazı, 'ben yürüyeceğim' dedim. Abi adam kalktı bir sene bedava yaptı. Ben de bunun üzerine bir video çektim. Herkese bedava ama bu Cemal Enginyurt'a yok." 

Programa Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Sinop İl Genel Meclis Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, Ak Parti Sinop İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Burma ve İzzet Karaman, Ak Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt, Ak Parti Gerze Kadın Kolları Başkanı Sevile Aksu ve çok sayıda izleyici katıldı.

DSC_8416_copyDSC_8409_copyDSC_8407_copyDSC_8398_copyDSC_8389_copy