Tahsin Bayrak Gerze Belediye Başkanlığı için AK Parti'den resmi olarak aday adaylık başvurusunu yaptı.

AK Parti’den Gerze Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Tahsin Bayrak, parti binasında aday adaylığı dosyasını İlçe Başkanı Cumhur Kurt'a teslim etti.

Gerze Belediye Meclis Üyeleri Tam Listesi Gerze Belediye Meclis Üyeleri Tam Listesi

Bayrak’ın resmi başvurusu esnasında Kadın Kolları Başkanı Sevile Aksu, Dikmen Eski Belediye Başkanı ve Gerze Eski Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Güleryüz de bulunurken, Bayrak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Ben ak sevdaya hiç heyecanımı kaybetmedim. 2019’da aday adayı olduğumda nasipse olur dedim olmadı. Benim bir sevdam, hedefim var. Yıllardır bu memlekette yaşam sürdürüyorum, ticaret yapıyorum. Bu memlekete bir borcum olduğunu hissediyorum. Bu borcumu da bir hizmet olarak size sunmak için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum. Hangimiz aday olursak olalım, benim yürekten can-ı gönülden destekleyeceğime hepiniz şahit olmuşsunuzdur. Allah nasip ederse, büyüklerim uygun görürse ve bu göreve talip olursak en iyi şekilde hizmet etmeye sizlerin önünde söz veriyorum, taahhüt ediyorum. Bu parti kurulduğundan bu yana görev yapmaktayım. Gel dediler geldik, git dediler gittik. Elimizden geldiği kadar bu görevi yüksek kapasiteyle yapmaya çalıştık. Ben esnafım yıllardan bu yana. Gerze’nin sorunlarını herkes gibi biliyoruz, yaşıyoruz. En büyük hedefim Gerze’de herkesin mutlu olmasını sağlamak. Mesela Gerze’nin yedi mahallesi var. Hemen hemen her mahallesinde bir izimiz vardır esnaf olarak. Ama oranın eksikliklerini görüyoruz. 2019’da büyük bir zafer elde ettik. Eski başkanlarımızın, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın, üyelerimizin ve hemşerilerimizin bu zaferde büyük bir payı vardır. Özellikle kadınlarımız bu konularda arkada görünüyor olabilirler ama kadınlarımız bizim en büyük destekçilerimizdir. Benim yanımda olup şu anda buraya gelen, arkamda olup beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Bizim sevdamız hizmet sevdası. Bu vatana, Gerze’ye kendimi borçlu hissettiğim için bu göreve kalktım. İnşallah nasip olur. Nasip etmezse de bunda da bir hayır vardır deriz. Olan arkadaşı da can-ı gönülden destekleriz. Allah nasip eder de bu göreve gelirsek, ben bütün Gerzelileri kucaklamak istiyorum, bütün herkesin hizmetini yapmak istiyorum ve sizlerin önünde söz veriyorum. Oylarınızdan önce de duanızı istiyorum. Beni yalnız bırakmadığınız için de hepinize şükranlarımı, minnetlerimi sunuyorum.”

WhatsApp Image 2023-11-22 at 14.35.16

Bayrak’ın aday adaylığı başvuru evraklarını teslim alan AK Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt ise, “AK Parti İlçe Başkanlığı olarak aday adaylık müracaatlarını kabul ediyoruz dolayısıyla bu partimiz açısından çok elverişli ve verimli bir dönemden geçiyoruz. Şuana kadar aday adayı olan arkadaşlarımızın hepsi birbirinden kıymetli, hepsi de donanımlı, tecrübeli ve seçildikleri zamanda memlekete hizmet etme konusunda kusuru olmayan insanlar. Tahsin Bayrak geçmişte ilçe başkanlığı görevini yürüttü, sonra bu görev bize nasip oldu. Biz de daha önce bu görevi yapan siyasi büyüklerimizden destek almak için hepsinin kapısını çaldık, hepsinden de tam destek alarak bugüne kadar geldik. O zaman Tahsin Bey’e bizimle çalışır mısın dediğimiz de o da bizi kırmayarak ‘kapının dibini de gösterseler oradan ayrılmam’ dedi. Yönetim kurulu üyesi olarak 3 buçuk yıldır da bizimle, iyi günümüzde, kötü günümüzde, zafer kazandığımız günlerde hep bizimle birlikte oldu. Geçmiş dönemde de böyle bir niyeti vardı, daha önce de aday adaylığı süreci olmuştu. Bugün resmi başvurusunu yapmak için huzurlarımızda” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-11-22 at 14.35.16 (1)