Doğa Ergün Gerze Belediye Başkanlığı için AK Parti'den resmi olarak aday adaylık başvurusunu yaptı.


AK Parti’den Gerze Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Doğa Ergün, parti binasında aday adaylığı dosyasını İlçe Başkanı Cumhur Kurt'a teslim etti.

Ergün'ün başvurusu sırasında AK Parti Eski İlçe Başkanları Tahsin Bayrak ve Ertuğrul Asut ile Gerze Kadın Kolları Başkanı Sevile Aksu da toplantı salonunda yer alırken, basın açıklamasında bulunan Ergün şunları kaydetti: "İnsanoğlu varlığından beri arayış içerisindedir. Bu arayış da her zaman daha iyiyi yapabilme arayışıdır. Belediyecilik de her zaman daha iyisini yapma yarışıdır. Biz 2019 yılında yapmış olduğumuz müracaatla bu iddamızı arayışımızı ortaya koymuştuk. Bu gün yine burada 2024 seçimleri için kararlı bir şekilde iddiamızı yeniliyoruz.

PSX_20231122_094030

Belediyecilikte edinmiş olduğumuz tecrübeler Gerze’ye kazandırabileceğimiz projeler ile Gerzemizi geleceğe hazırlamak istiyoruz. Tabii ki burada davamızın öncüsü olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışıyla gücünü Cumhurbaşkanı'ndan alan, Cumhurbaşkanımıza da güç veren bir belediyecilik anlayışı için iddiamızı yineliyoruz. Tabii ki burada insanlara hizmet edebilmek zor bir görev. Bu görevin zorluklarının farkındayız. Farkında olarak bu göreve talip oluyoruz. Zaman içerisinde edindiğimiz tecrübeler bizim bu zorlukları aşabileceğimize inandırıyor. Bizim bu görevleri layıkıyla yerine getirebileceğimizi, Gerzemiz için daha iyi, daha güzel için arayış içinde olacağımızı zaman gösterecek.

Eryılmaz'ın İstifasına CHP'den Açıklama: Siyasi Hiçbir Bağımız Kalmamıştır Eryılmaz'ın İstifasına CHP'den Açıklama: Siyasi Hiçbir Bağımız Kalmamıştır

Biz neler bekliyoruz ve neler istiyoruz: Öncelikle teşkilatımız. Teşkilatımız bizim olmazsa olmazımız. Gücünü teşkilatından alan ve kadın kollarına, gençlik kollarına, ana kademesine güç veren bir belediye istiyoruz. Böyle bir yönetim anlayışı istiyoruz. Bunu başarabileceğimize bunu ortaya koyabileceğimize inanıyorum. Daha sonra teşkilatıyla birlikte omuz omuza Gerzemiz için güzel projelere imza atabilecek, güzel projeleri ortaya koyabilecek, hep birlikte gönül alarak, kırgınlıkları aradan kaldırarak, hiç kimseyi kırmadan, sorun çıkaran sorun üreten değil çözüm üreten bir belediyecilik anlayışı için iddamızı yineliyoruz. Bu akşam burada bizlerle beraber olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Güzel bir Gerze için, güzel bir gelecek için daha güçlü bir teşkilat için daha güçlü bir belediye için iddamızı yeniliyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum."

PSX_20231122_094043

AK Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt ise, "2024 yerel seçimlerine start verildi. Biz de bu start ile beraber bu çoşkuyu bu demokrasi şölenini hep birlikte yaşıyoruz. Tabiki amacımız AK Parti Gerze İlçe Başkanlığı olarak memleketimize hizmet etmek için AK Parti belediyeciliğinin devamını sağlamaktır. Bu bağlamda partimize aday adaylığıyla ilgili müracatlarımız devam etmektedir. Öncelikle buradan şunu ifade etmek istiyorum ki partimiz kanalıyla yaşadığımız bu coğrafyaya hizmet etme anlayışıyla aday olan, aday adayı olan bütün arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum. Çünkü bu çok kıymetli bir davranış şeklidir. Yaşadığı şehre, doğduğu topraklara minnet duygusunu ödemek için azim ve kararlılık gösterip özgüvenlerini ortaya koyan bu kardeşlerimizi yürekten kutluyorum. Halis niyetlerle geldiler müracaatlarını yaptılar. Bugün resmi müracaatlarımızın 6'ncısı için Doğa Ergün beyle huzurlarınızdayız. Ben Doğa Ergün Beyi de medeni cesareti, millete hizmet etme anlayışıyla, heyecanla, coşkusuyla partimizden belediye başkanı aday adayı olduğu için yürekten kutluyorum. Yine hepsi birbirinden kıymetli bu hizmet yarışında ben de varım diyen adaylarımızın da bildiğim kadarıyla yarın da aday adaylıklarıyla ilgili müracaat edeceklerini umut ediyorum. Doğa beyi daha önceden de tanıyoruz biliyoruz. Partimizi yürekten destekleyen bir AK Partili gibi hayatını şekillendiren, yaşam felsefesi haline getiren bir kardeşimiz. Sözü birazdan kendisine bırakacağım. Şimdiden aldığı bu kararın hem kedisine, ailesine hem de memleketimize, Sinop’a ve tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu yarışta kendisine başarılar diliyorum" dedi.


Doğa Ergün Kimdir?
1984 yılında Gerze'de doğdu. İlkokulu Gerze Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi Gerze Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesinde Yabancı Diller Bölümünde tamamladıktan sonra eğitim hayatına Kocaeli'de devam etti. Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümünden 2007 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında çeşitli öğrenci topluluklarında yöneticilik ve başkanlık yaptı. 2010 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Müdürlüğü ardından 2014 yılında atandığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevinde birçok üst düzey organizasyona başarıyla imza attı. 2015 -2016 yıllarında İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ (İZAYDAŞ) Denetim Kurulu üyeliği, 2016 yılında Derince Belediye Gençlik ve Spor Müdürlüğü, 2019 -2023 yılları arasında görev yaptığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında UKOME Şube Müdürlüğü, Ulaşım İdari İşler Müdürlüğü görevlerini vekâleten yürüttü. Eğitim hayatını Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü, Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü (Çift Anadal), Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinde son sınıf olarak devam ettirmektedir. Evli bir çocuk babasıdır. İyi derece İngilizce ve Almanca bilmektedir.