Gerze Belediyesi Meclis Üyesi Ümit Akça, AK Parti'den Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu açıkladı. Akça, ilçe teşkilatına resmi başvuruda bulundu.

Akça, resmi başvurusunun yer aldığı belgeleri AK Parti Gerze İlçe Başkanı Cumhur Kurt'a sunarken, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi: "bugün sizlere hizmet edebilme yolunda ilk adımı atarak Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurumu Gerze AK Parti İlçe Başkanlığı'na yapmış bulunmaktayım. Çıkmış olduğum bu yolun Gerzemize hayırlı olmasını diler, aday adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim. Saygı ve sevgilerimle."

PSX_20231122_200556-1

Ümit Akça kimdir?
1987 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun oldu. Ardından lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladıktan sonra 2005 yılından itibaren memleketi Gerze’de taşımacılık, oto galeri ve inşaat sektöründe ticaret yapmakta olup, 2019 Mahalli İdareler ve Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Gerze Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilmiştir.

Eryılmaz'ın İstifasına CHP'den Açıklama: Siyasi Hiçbir Bağımız Kalmamıştır Eryılmaz'ın İstifasına CHP'den Açıklama: Siyasi Hiçbir Bağımız Kalmamıştır

Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

PSX_20231122_200607