AK Parti’de ikinci aday adayı belli oldu. CHP Gerze Belediye Meclisi Üyesi Süleyman Taşgın’ın eşi Nimet Çevik Taşgın AK Parti’den Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

AK Parti de belediye başkanı aday adayları kendini belli etmeye başladı. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan mahalli idareler genel seçimi öncesi aday adayları yaptıkları basın açıklamalarıyla aday adaylıklarını duyurmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gerze Belediye Başkanlığına bir kadın aday adayı talip oldu.

Nimet Çevik Taşgın Kimdir?

1 Nisan 1973 yılında Sinop’ta doğdu. Çocukluk ve gençliği Dikmen’de geçti. Babası Hasan Çevik Dikmen Merkez Camisi’nde 25 yıl imamlık yaptı. Annesi Dikmen’de ticaretle uğraştı. Özel sektör ve kurumlarda proje müdürü ve idare işler müdürü olarak görev yaptı. AK Parti’nin Kartal Kadın Kolları yönetiminde görev aldı. 2014 yılında Kartal Belediyesi Meclis üyeliği yaptı. İstanbul 1. Bölge’den 3 kez milletvekili aday adayı oldu. 5 yıldır Gerze'de ikametgâh ediyor.

Belovacıklı'dan Teşekkür Mesajı Belovacıklı'dan Teşekkür Mesajı

Kolegji Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kosova Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği İstanbul Üniversitesi Adalet Bölümü, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler 2. sınıfa devam ediyor.
 

CHP Gerze Belediye Meclisi Üyesi Süleyman Taşgın’ın eşi olan Nimet Çevik Taşgın evli ve iki çocuk annesi.