21 yıldır atıl durumda bulunan öğretmenevi ile ilgili yaptığımız haber sonrası, siyasilerden ilk tepki Bağımsız Gerze Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Yüksek’ten geldi. Yüksek, Sinop İl Özel İdaresi’nin yapım işini kendisine devretmesini istedi. “İki ayda Gerze halkının kullanımına sunarım” dedi.

2 Kasım tarihinde yaptığımız “Gençlik Merkezi Yapılacağı Açıklanan Öğretmenevinde Yıllardır Gelişme Yok” başlıklı haberimiz büyük ses getirmiş, herkes öğretmenevinin akıbetini merak etmeye başlamıştı. Hiçbir siyasiden bu güne kadar bir açıklama gelmezken, dün kendi Facebook sayfası üzerinden canlı yayın yaparak Gerze ile ilgili sorunları konuşan Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Yüksek, öğretmenevi sorununa da değindi. “Gerze’de bulunan yerel bir haber sitesi sahilde bulunan öğretmeneviyle ilgili haber yaptı” diyerek konuya giren Yüksek, Gerze Belediyesi ve Sinop İl Özel İdaresi’ne açık çağrıda bulundu. “Gerze Belediyesi, Sinop İl Özel İdaresi ver bana yeri. İki ayda yapıp bitireyim. Vatandaşımızın kullanımına açalım hemen. Gerze’de 6 yıl önce yap-işlet-devret modeliyle yapılacak olan bu gençlik merkezi çevirmek istediğiniz yeri iki ayda projeyi yapıp mülkiyeti kurumda olmak kaydıyla teslim edeceğim. Gerze Belediyesi ve Sinop İl Özel İdaresi’nin bu konuyla ilgili hemen bir araya gelmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

haberici 620x200

Gerze’de böyle bir yapının en az 15 senedir ucube kalmasının sebebini soran Belediye Başkanı Adayı, “Bunun sebebi basiretsiz siyasetçiyse durma orada, yapma kardeşim bu işi. Biz millete orada her gün atıl bir yapıyı izlemeye ve her gün onun önünden geçerken ‘burası da böyle kaldı’ dedirttirmeye hakkımız yok. Bırakın bana projeyi, iki ayda Gerze Belediyesi’ne, Sinop İl Özel İdaresi’ne Gerze halkının kullanması suretiyle teslim edeceğim” dedi.

Geri Dönüşüm Bölümünde Çıkan Yangın Korkuttu Geri Dönüşüm Bölümünde Çıkan Yangın Korkuttu

“Bu kadar da olmaz ki! Atla deve değil bu iş” diyerek yıllardır atıl durumda bulunan bina inşaatına tepki gösteren Yüksek, “oradaki bina iki tane 250-300 metrekareden oluşmuş bir yapı. Yeter kardeşim ya! 15 yıldır gelen öğretmenevini vaat etti, giden öğretmenevini vaat etti. ‘Ben yapacağım’ dedi, o ‘onu yapacağım’ dedi, bu ‘bunu yapacağım’ dedi. Ne yapan var ne yüzüne bakan var. İlçenin berbat bir hal aldığı, vatandaşın ‘bu ne be kardeşim’ dediği bir yer” diye konuştu.