Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıldönümü programı belli oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım’da saat 09:05’te tüm Türkiye bir dakikalığına duracak ve Atatürk’ün ölümüne duyulan derin üzüntüyü paylaşacak.

Gerze Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde yine rahmet, minnet ve özlemle anılacak.

Program kapsamında ilk tören Atatürk Anıtı önünde yapılacak. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumunun ardından ilk siren 09.05’ te çalacak. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunacak ve Atatürk Anıtı önündeki program sona erecek. Anma programı saat 09.30’da Sedat Işıdı Kültür ve Sanat Merkezinde devam edecek.

Sinop Dalga Sörfü Ekibi'nden Karadeniz'in Dalgalarında Yeni Bir Macera Fırsatı Sinop Dalga Sörfü Ekibi'nden Karadeniz'in Dalgalarında Yeni Bir Macera Fırsatı

Programın devamı ise şu şekilde:

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı, Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmanın Yapılması; Atatürk Konulu Şiirlerin Okunması; Müzikli Gösterilerin Sunulması; Atatürk İlkokulu Öğrencilerinin Oratoryo Gösterisi; Şiir ve Mektup Yarışmalarında Dereceye Giren Eserlerin Okunması; Atatürk İlkokulu Korosu tarafından Atatürk Konulu Şarkılar Söylenmesi; Atatürk Konulu Slayt Gösterisinin Sunumu; Ödül Töreni ve Kapanış.Deneme bonusu veren siteler