Her partinin bayrak asabileceği yerin belirlendiğini söyleyen Yiğit, bazı siyasi partilerin bütün bayrak yerlerini kapattığını ve diğer partilere yer bırakmadığını, elektrik direklerine propaganda amaçlı siyasi içeriklerin açılmaması konusunda tebliğ varken bazı partilerin bu kararı deldiğini ifade etti.

Yasakların yarın kalkacağı ve yarından itibaren bayraklama yapılabileceğini dile getiren Yiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "ahlak kurallarını aşacak şekile propagandayı devam ettirmişlerdir" dedi.

İYİ Parti Gerze İlçe Başkanlığı olarak yanlışta yarışmak istemediklerini dile getiren Yiğit, "1 Mart'tan önce bayraklama ve propaganda yapmak istemiyoruz" şekilde konuştu.

Yiğit'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise şu şekilde: "İçinde bulunduğumuz süreçte Kaymakamlık Makamına verdiğimiz dilekçemiz sonucunda usulsüz ve zamanından önce yapılan bayraklamaların önüne henüz ve hala geçilmemiştir.

Bazı siyasi partiler Seçim Kurulunda varılan anlaşmayı hemen ertesi gün delmiş ve bazı ahlak kurallarını aşacak şekilde varan propagandayı artarak devam ettirmişlerdir.

Şimdi tarafımıza tebliğ edilen elektrik direklerinin ve YEDAŞ kurumuna ait bütün materyallere yapılan propagandanın uygunsuz olduğunu belirten yazıya istinaden bu siyasi partilerin nasıl bir tavır takınacağı merakımızın konusu olmuştur!

Biz İYİ Parti Gerze İlçe Başkanlığı olarak yanlışta yarışmak istemediğimizden dolayı 1 Mart'tan önce bayraklama ve propaganda yapmak istemiyoruz.

Yapacağımız zaman, kanun ve nizam ne ise ona uyacağımızı her fırsatta beyan ettiğimiz gibi yine beyan ediyoruz.

Fakat kanunlarda belirtilmiş; okullarda toplantı, 1 Mart'tan önce bayraklama gibi yasakların neden çiğnendiğini merak ettiğimiz gibi kanun, nizam tanımazlığa ne zaman müdahale edileceğini de merak ediyoruz...

Gerze kamuoyuna saygıyla duyurulur...

4 Yavuz Yiğit İçinde Bulunduğumuz Süreçte Kaymakamlık Makamına Facebookrrrr

Wwww-1

Belovacıklı'dan Teşekkür Mesajı Belovacıklı'dan Teşekkür Mesajı