İYİ Parti Gerze Belediye Başkanı Adayı Yavuz Yiğit, İYİ Parti'ye verilen oyların başka partilere değil kendi partilerine yarayacağını söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yiğit, yapılanların algı olduğunu dile getirdi. "Yıllarca yatmış, çalışmamışsınızdır. Ya da eksik çalışmışsınızdır. Ama bir başka adayın seçmenini adayın seçilemeyecek, verdiğin boşa gidecek söylemleriyle manipüle etmeye çalışırsın. Bu bizim için ahlaksız bir algıdır. Partimizeki kişilere bu tür ahlaksız algıların yapıldığını gözlemledik.

İYİ Parti Gerze İlçe Teşkilatı olarak yıllarca insanların içinde mücadele ettik. Bunları hiçbir siyasi beklenti ve kar düşünmeden yaptık. İçinde bulunduğumuz seçim sürecinde ekstra bir çalışma yapmaya gerek duymadık. Yine insanlaron içinde olmaya devam ettik.

Gerze Belediye Başkanlığı Detaylı Seçim Sonuçları Gerze Belediye Başkanlığı Detaylı Seçim Sonuçları

Bu seçime kadar ittifakların içindeydik. Artık bitti. Hür ve müstakil olarak girdiğimiz bu ilk seçiminiz olacak. Biz her zaman olduğu gibi vatandaşlarımızın ve hemşehrilerimizin menfaati için mücadele etmeye devam edeceğiz. Girmiş olduğumuz ilk seçimde, sizlerin tevaccühüyle, Allah'ın izniyle bu seçimleri kazanacağız. Kazandığımız zaman da elimizde hiçbir güç yokken yaptığımızın çok çok fazlasını da Gerze için yapacağız.

Biz tek başımızayız. Bu zamana kadar attığımız adımları da tek başına attık. Sizler için attık. Kimseye bir menfaat sağlamak, gelecek planlamak için de bunları yapmadık. Önümüzdeki seçim sürecinde de böyle bir niyetimiz yok. Olmadı, olamaz da. Bunları bizim için söyleyenler varsa, altını çizerek söylüyorum. Ahlak problemi vardır" dedi.