CHP Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yapan Serdar Dinçer, Birol Sazak yönetimiyle birlikte Gençlik Politikalarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilirken, gençlik kolları başkanlığı görevini bırakmasıyla ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

Dinçer açıklamasında, “2020 yılından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Gerze İlçe Başkanı olarak görev yapmaktayım.

Öte yandan 12 Ağustos 2023 tarihinde yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Gerze İlçe Kongresi’nde CHP Yönetim Kurulu Üyesi olarak delegelerimizin teveccühü ile seçilmiş, mevcut yönetim kurulu üyelerimizin ortak kararı ile gençlik politikalarından sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak görevlendirilmiş bulunuyorum.

Bu nedenle büyük bir onurla ve şerefle görev yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi Gerze Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan ayrılıyorum.

Bu vesileyle; görev döneminde bizlere desteklerini esirgemeyen önceki dönem ve şimdiki Cumhuriyet Halk Partisi Gerze İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, gençlik ve kadın kollarına, Gerze ilçe yönetim kurulunda birlikte çalıştığım arkadaşlarıma ve büyüklerime, CHP’nin kıymetli üyelerine, basınımızın güzide temsilcilerine ve tüm Gerze hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sağlıcakla kalın” dedi.