Sebahattin Belovacıklı İl Genel Meclisi Aday Adaylığını Açıkladı Belovacıklı, CHP’den Sinop İl Genel Meclis Üyesi aday adaylığını açıkladı.

Başvuru evraklarını CHP Gerze İlçe Başkanı Birol Sazak’a teslim eden Belovacıklı yaptığı açıklamada, “ben 1962 yılında CHP’li bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. O zamandan bu zamana CHP’li olarak bu yaşa kadar geldik. CHP sayesinde 1976 yılında hiç yol olmayan köyümüze yol yapıldı. Birçok işe başvurdum, almadılar. 1992 yılında CHP sayesinde işe girdim. Yani CHP’ye borçlu bir insanım ve bunu ödemem gerektiğini hissediyorum. 4,5 senedir CHP’de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. Yeri geldi muhalefet oldum, yeri geldi anlaştık. CHP’nin kitabında her şeye amin deme gibi bir lüksümüz yok. Ben CHP’ye köy köy dolaşıp bir şeyler kazandırmak, borcumu ödemek için çıktım yola. Hep birlikte dört aday omuz omuza vereceğiz ve geçen seçimde kaybettiğimiz encümeni geri alacağız. Hatta üç encümeni de alacağız. Üç almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız, elimizden gelen hiçbir şeyi esirgemeyeceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Sazak ise, “önümüzdeki genel seçimlerde aday adaylarımız ilçe başkanlığımıza gelerek tamamlamaya başladılar. Bugün de son günümüz. Akşam 15:00’te adaylık başvuruları sona erecek. Bugün de İl Genel Meclisi’ne aday olduğunu açıklayan Sabahattin Belovacıklı resmi başvurusunu yapmak üzere buraya geldi.

Önümüzdeki seçimlerde çok güçlü bir şekilde, güçlü adaylarımızla devam edeceğiz. Kendisine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. CHP adına kendisine hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Belovacıklı’nın İl Genel Meclisi aday adaylığı başvurusuna CHP Gerze Belediye Başkanı Aday Adayları Ahmet Uyanıksoy ve Osman Belovacıklı da katıldı.

CHP'den Seçim Öncesi Görkemli Miting CHP'den Seçim Öncesi Görkemli Miting

DSC_0710