CHP Gerze Belediye Başkanı Adayı Osman Belovacıklı, 23 Aralık’ta gerçekleşen önseçimlerde birinci çıkarken, önseçim sürecinde kendisini yalnız bırakmayan tüm partililere teşekkür etti, “her şeyden çok birbirimize ve dayanışmaya olan ihtiyacımız, en önemli gerçekliğimizdir” dedi.

Beloavcıklı yaptığı açıklamada, “sevgili yol arkadaşlarım, değerli Gerzeliler,

Doğup büyüdüğüm bu topraklarda bana iki dönem belediye başkanlığı yapma, memleketim Gerze’ye hizmet etme onurunu yaşattınız. Şimdi bir kez daha bana ve birlikte yola çıktığım arkadaşlarıma güvendiniz; yalnız olmadığımızı hissettirdiniz, güç verdiniz. Öncelikle verdiğiniz moral destek ve birlikte yeni yollar aşacağımıza olan inancınız için içtenlikle teşekkür ederim.

Yirmi yılı aşkın süredir, ülkemizin her geçen gün daha da kötüye giden koşullarını hepimiz biliyoruz, yaşıyoruz. Laikliğin ve cumhuriyet değerlerinin her geçen gün aşındırıldığı; ücretli, emekli ve esnafın yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkûm edildiği ağır ülke koşullarında, her şeyden çok birbirimize ve dayanışmaya olan ihtiyacımız, en önemli gerçekliğimizdir.

Gerze Ülkü Ocakları'nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti Gerze Ülkü Ocakları'nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Şimdi beyaz bir sayfa açma, yeniden birbirimize omuz verme zamanı. Ben, Gerze’miz ve ülkemiz için ilk kez belediye başkanı olduğum 2009 yılındaki aynı heyecanı ve azmi taşıyorum. Geçmişin hataları veya eksikliklerini geride bırakmanın en doğru yolunun da bugün ve yarına dair hayata geçireceklerimiz olduğu inancındayım. Geçmişe takılıp kalmanın ise geleceği kurmanın en önemli engeli olduğu düşüncesindeyim. Bu süreçte, ilçemiz ve ülkemiz için çok önemli bir dönemeçte olduğumuzun tüm Gerzelilerin ve partili arkadaşlarımızın bilincinde olduğundan da kuşkum yok. Seçim sürecinde ve sonrasında da yan yana, özveriyle çalışacağımıza, birlikte başaracağımıza, birbirimize güç vererek tüm engelleri aşacağımıza inanıyorum” dedi.

WhatsApp Image 2023-12-25 at 14.00.02