Satılık dairelerin 1 milyon liradan başlayıp 6 milyon liralara çıktığı ilçemizde, kiralık dairelere olan talep arttı. En düşük kiranın 4 bin liradan başladığı Gerze’de kiralık daire neredeyse kalmadı.

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş depremlerinin ardından Gerze’de emlak fiyatlarında büyük bir artış yaşandı. Hem o bölgeden yapılan göçler hem de Karadeniz Bölgesi’ndeki gözde yaşam merkezlerinden biri olan Gerze’de kiralık daire sıkıntısı yaşanıyor. Talebin çok olması fiyatları etkilerken, yaşanan göçler nedeniyle vatandaşlar kiralık ev bulmakta güçlük çekiyor.

Bir ulusal ilan sitesinde son 30 gün içerisinde yayımlanan Gerze merkezdeki evlerin olduğu listede yalnızca altı kiralık daire olması dikkat çekiyor. Önceki senelerde birçok kiralık evin sergilendiği sitede, sadece bir ev haricindeki diğer bütün ilanların son iki hafta içerisinde açılması ise Gerze’de kiralık evlere olan talebi gözler önüne seriyor.

Sitede yer alan en düşük kiralık daire fiyatları 4 bin liradan başlarken, fiyatların 12 bin 500 liraya kadar çıktığı yeşil Gerze’de betonlaşma tüm hızıyla devam etse de talep gören bir konumda yer alan Gerze’de yapılaşma hızı talebi karşılayamıyor. Şehir dışında yaşayan Gerzeliler haricinde, Gerzeli olmayan ve hem turizmi hem de sakinliği yaşamak isteyen birçok kişinin önümüzdeki yıllarda uğrak noktası olması beklenen ilçemizin uzun bir süre daha talebi karşılayabilmesi öngörülmüyor.

Gerze-Kiralık-Daire-Fiyatları-ve-Kiralık-Ev-İlanları-sahibinden-com kopya