CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Gerze’de vatandaşlara seslendi. Altay, Gerze’de seçim otobüsüyle şehir içinde vatandaşları selamladıktan sonra Hükümet Konağı önünde vatandaşa seslendi.

Yoğun bir ilgiyle karşılanan Altay şu şekilde konuştu: “14 Mayıs’ın kazananı olmadı kaybedeni Sayın Erdoğan’dır. 14 Mayıs’ın parti olarak kaybedeni Ak Parti’dir. Bizim kampanyalarımız karşısında iktidar bir karşı politika üretemeyince tamamen terör ve milliyetçilik üzerinden bize saldırıda, iftirada, bulundular.

Özdağ sağcı, Bay Kemal solcu. Niye katıldı? Neden yan yana geldiler?  Daha önce demiştim Saadet Partisi Genel Merkezine Kemal Kılıçdaroğlu’ nun bayrağı asıldıysa bunda bir şey var demiştim. Burada şu var, memleket darda, millet zorda, tıpkı bundan 40 yıl önceki gibi. Rahmetli Ecevit’ te, rahmetli Erbakan’ da yavru vatandaki soydaşlarımızın canı, malı, namusu için el ele verdiler, Kıbrıs Barış Harekâtını yaptılar, kahraman Mehmetçiğimizin dirayetiyle yoldaşlarımıza yapılan zulme son verdik. Soydaşlarımızın canlarını da, mallarını da, namuslarını da teminat altına aldık. Şimdi anavatanda sıkıntı var, ‘ne sıkıntısı var Engin Bey?’ diyeceksiniz. PKK terör örgütünden illallah ediyoruz. FETÖ’ den, İŞİD’ den illallah diyoruz, bir de şimdi Hizbullah çıktı. Bunları temizlemeden bu milletin can güvenliği, mal güvenliği, namus güvenliği olmaz.”
 

Erdoğan’ ın ittifak yaptığı Hüdapar Genel Başkanı dedi ki: ‘Türk Bayrağı’ nı kabul etmiyorum’ dedi. Çıksın ‘demedim’ desin. Sayın Erdoğan’ da diyor ki, ‘Bay Kemal milli değil ben milliyim. ’Senin milliliğin batsın. Hizbullah Gaffar Okkan’ ın katili. Hala doğru dürüst hesabı sorulamadı.

PKK terör örgütü tarafından suikaste uğrayan tek lider Kemal Kılıçdaroğlu’dur. “Gerzelilere şunu söylüyoruz: Tabelalardan T.C. ibaresini kaldırandan, andımızı yasaklayandan, Kandil’de PKK ile Oslo’da PKK terör örgütüyle pazarlık yapandan milliyetçi olmaz. PKK terör örgütü tarafından suikast uğrayan tek lider Kemal Kılıçdaroğlu ’dur. Sinan Ateş gerçek bir ülkücü gerçek bir milliyetçiydi. Sinan Ateş’i katledenler halen daha devlet şemsiyesi altında.
 

Türkiye’de şuan hiçbirimizin can mal namus güvenliğimiz yok. Esenler’de , Bağcılar’da tanıdıklarınız var. Arayın, sorun: Çocuğunuzu akşam markete gönderebiliyor musunuz diye. İstanbul’da yaşanan şeylerin aynısı seçimden sonra yanlış bir tercihte 2 sene sonra Gerze’de de yaşanacak. Çocuklarımızı Suriyeliler'den markete gönderemeyeceğiz.”

IMG_9136IMG_9127IMG_9129IMG_9119-1IMG_9115IMG_9116IMG_9112IMG_9096IMG_9090