Büyük Birlik Partisi Sinop Milletvekili Adayı Taner Dinçkurt halkla buluştu. Vatandaşların kendisi ve seçimle ilgili merak ettiklerini yanıtlayan Dinçkurt, “Sinop’un sorunlarını Sinop’tan çözeceğiz” dedi.

Sinop’ta bir ilk olarak vatandaşların sorunlarını ve sorularını dinlemek için bir araya gelen Dinçkurt, Sinop’a ticaret amaçlı geldiğini ve buraya yerleşerek uzun zamandır Sinop’ta yaşadığını ifade etti. Sinop siyasetinde eksiklikler olduğunu hissettiği için siyasete girmeyi gerekli gördüğünü sözlerine ekledi.

Sinop’ta yaşayan genç bireylerin ciddi bir potansiyel oluşturduğunun altını çizen Taner Dinçkurt, iş sahası olmadığı için şehrin dışarıya göç verdiğini ve bunun Sinop’un kronik bir sorunu olduğunun altını çizdi. “İnsanlar neden bu şehire hasret yaşasın?” diyen Dinçkurt, kendisinin iş alanı yarattığı gibi, Sinop’ta farklı sektörlerde çeşitli fabrikalar kurulabileceğini söyledi. İnsan potansiyeli olduğunun altını çizen Dinçkurt, bu zamana kadar iş sahası açmak yerine başka şehirlere göç etmek için şehrin canla başla çalıştığını söyledi.

taner_dinckurt_sinop_milletvekili

“Sandık bizim namusumuzdur; namusumuza sahip çıkın”

Sinop’ta Büyük Birlik Partisi’nin varlığının her geçen gün arttığını ifade eden aday, teşkilatın olmadığı ilçelerde biz teşkilat kurmak istiyoruz diye gelenlerin olduğunu söyledi. “Gittikçe çoğalıyoruz” diyen Dinçkurt, çoğaldıkça risklerin de arttığını sözlerine ekledi. Diğer partilerin “Taner Dinçkurt’a verdiğiniz oylar boşa gidecek, sakın oy vermeyin” şeklinde dezenformasyon yaptıklarını iddia etti. “Boşa gidecek oyumuz yok. Biz Sinop’ta büyük birliği oluşturacağız” derken, milletvekilliği seçimlerinde saf tutmanın zamanı geldiğini, saf tutulmazsa saf tutanların altında ezilmek zorunda kalacaklarını ve bu sebepten dolayı “Allah rızası için sandıklara sahip çıkın” çağrısında bulundu. Son oyun açılıp kime verildiği belli olana kadar gönüllü olarak vatandaşların sandıklarda bulunması gerektiğinin altını çizen Dinçkurt, “yaşlısıyla, genciyle sandık bizim namusumuzdur. Namusumuza sahip çıkın” dedi.

Sinop’un sorunlarının ancak Sinop’tan çözülebileceğinin altını çizen Dinçkurt, mevcut vekillerin Sino’un sorunlarına Ankara’dan danışmanlarla bakmayı tercih ettiğini söyledi. Ankara’ya giden vekillerin ise halkı unuttuğunu sözlerine ekledi. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin çok büyük bir önemi olduğunu vurgulayan Dinçkurt, Sinop’un bu şekilde yönetilmesini durdurmanın zamanı geldiğini söyledi.

taner_dinckurt_sinop_bbp