CHP Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı Bülent Eryılmaz, Gerze’deki pazaryeri sorununu çözeceğini vaat etti. Mevcut pazaryerinin yerine yenisi yapılana kadar cuma günleri başka bir mahallede pazar açılmasını sağlayarak cuma namazı kalabalığının hafifletileceğini, pazartesi günleri ise mevcut yerine bir pazar daha kurulacağını söyledi.

Eryılmaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Birçok kez projelendirildiği gibi, altı otoparklı, üstü güneş enerjisi panelli ve çok katlı pazaryerinin uygun kaynağı bulununcaya kadar, mevcut pazaryerinin yarattığı kaosu geçici olarak da olsa çözmemiz zorunludur.

Yüksek; "Memleketimiz için elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz" Yüksek; "Memleketimiz için elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz"

Cuma Pazarı yerini, 19 Mayıs veya Atatürk mahallelerinden birinde, uygun bir yere konuşlandıracağız! Böylece merkez camiinde oluşan cuma namazı kalabalığından başka kalabalığın oluşmasını engelleyeceğiz.

Mevcut pazaryerini de sadece pazartesi günü kullanıma açacağız. Böylece eski mahallelerde var olan alışkanlığın, mevcut pazaryerinde ve pazartesi günü sürmesini devam ettireceğiz. Pazaryerinin daha sağlıklı hale getirip, aydınlık ve havadar bir yer olmasını sağlayacağız.

Her iki pazarın kurulduğu gün de iki yer arasında, ücretsiz bir belediye otobüsü ile hemşerilerimizi taşıyacağız.”