Gerze  Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına ithafen "Adımız Atatürk, Yüzümüz Cumhuriyet" isimli bir çalışma yaparak bir video yayımladılar.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel hazırlanan videoda okul korosu, sözleri ve müziği İlker Kömürcüye ait olan ve ilk kez Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından sahneye konan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kapsamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 100. Yıl Marşı Yarışması’nda birinci seçilen Yüzüncü Yıl Marşı’nı seslendirdi.

Atatürk Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen çalışmada öğrenciler bir araya gelerek rakamla yüz yazarak ve Türk Bayrağı açarak Cumhuriyetin 100. Yılını kutladılar. Yaptıkları etkinliği, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, aziz şehitlere, gazilere ve aziz milletimize armağan ettiler. Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise bu güzel çalışma için, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti, başarılar diledi.

Gerze'de Bir İlk: Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu'nda İngilizce Tiyatro Gösterisi Gerze'de Bir İlk: Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu'nda İngilizce Tiyatro Gösterisi

100. YIL MARŞI SÖZLERİ


Parlayan yıldızı Anadolu'nun
Çağlayan sel gibi şanlı Ulus'un
Türkiye yüzyılı titretiyor dünyayı
Sarsılmaz bir inançla kalpte tutukusu

Bu toprak, bu deniz, bu bayrak bizim
Tarihe sığmayan destanlar bizim
Türklüğün yazgısı yazılıyor koynunda
Kalplere kazınmış bu vatan bizim

Yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyetimiz
Her zaman aydınlık mavi göklere uzanacak ellerimiz
Yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyetimiz
Gazi'nin açtığı bu kutlu yolda yürüyeceğiz hepimiz

29 Ekim son (altyazılı) 1-26 screenshot29 Ekim son (altyazılı) 0-38 screenshot29 Ekim son (altyazılı) 3-8 screenshot

Editör: Gökçe Davran