Gerze MYO'da İlk Mezuniyet Coşkusu Gerze MYO'da İlk Mezuniyet Coşkusu

Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu, Erasmus+ KA210SCH Öğrenci Hareketliliği Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencileriyle Slovanya'da gerçekleştirilecek proje ortakları buluşmasına hazırlanıyor. 22 Ocak 2024 tarihinde başlayacak etkinlik öncesi, okul müdüresi Elif Uranbey ve proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Hacer Esra Öveyik, aynı okul İngilizce Öğretmeni Emel Aydın ve öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan'ı ziyaret etti

GD8THmlXIAATmc8

"Sürdürülebilir Bir Gezegen ve Kapsayıcı Yenilenmiş Eğitim için İlham Verici Bir Ağ" (I.N.S.P.I.R.E.) adlı projede, katılımcı kuruluşların sivil katılım ve katılım konularındaki kapasitelerini artırmak, ortak değerlerin geliştirilmesinde ilham veren unsurlar haline gelmek, bireyleri insanlığın ve gezegenin geleceğine sorumlu bir şekilde hazırlamak amaçlanıyor. Projenin Hırvatistan hareketliliği geçtiğimiz eylül ayında gerçekleşmişti.
22 Ocak'ta başlayacak Slovanya hareketliliği öncesi, okul müdüresi Elif Uranbey, proje yürütücüsü İngilizce Öğretmeni Hacer Esra Öveyik, aynı okul İngilizce Öğretmeni Emel Aydın ve öğrenciler Atlas Şevket Terkan, Duru Cennet Baylan ve Ela Pepenoğlu ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü ziyaret etti. Ziyarette, proje etkinlikleri, Slovanya hareketliliği ve şubatta yapılacak olan Sinop hareketliliği hakkında bilgilendirme ve fikir alışverişi yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Sinop hareketliliği süresince gerekli desteği sağlayacaklarını dile getirerek, okul müdürüne, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi ve nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler ve uluslararası iş birliğiyle öğrencilere unutulmaz bir deneyim sunulması hedefleniyor.

Editör: Gökçe Davran