CHP Gerze Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Ateş, Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasıyla adaylığını açıkladı. Basın açıklamasına vatandaşlar ve partililerden yoğun katılım sağlandığı görüldü.

CHP’de Bülent Eryılmaz ve Osman Belovacıklı’dan sonra, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde CHP’yi temsil etmek için yarışacak aday sayısı üçe çıktı. SİNDEF Genel Başkan Yardımcısı İş Adamı Ali Ateş, sessiz sedasız başlayan aday adaylığı sürecini yoğun bir kalabalıkla taçlandırarak Gerzeli vatandaşlara ve partililere neden aday olduğunu, Gerze’nin neden kendisine ihtiyacı olduğunu anlattı.

Ateş yaptığı adaylık açıklamasında şunları söyledi: “Ali Ateş 1979 bu topraklarda doğmuş, evli ve iki çocuk babası bir kardeşinizdir. İstanbul’da kozmetik ve kimya, sigorta acenteliği ve gıda üzerine üç şirketim bulunmakta. Karadeniz Genç İş Adamları Derneği’nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Şu anda SİNDEF Genel Başkan Yardımcılığına aktif olarak devam ediyorum. İstanbul’da CHP STK’lardan Sorumlu Komisyon Başkanlığı yapıyorum. Siyasi hayatıma İstanbul Kağıthane’de 13 yaşında başladım. Partimde belediye meclis üyeliği de yaptım. 13 yaşından bu güne kadar partim için el broşürü dağıtarak, elektrik direklerine pankart asarak, adalet yürüyüşleri yaparak, demokrasi nöbetleri tutarak buralara geldim. Siyasi hayatım boyunca kimseyi ayrıştırmadım. ‘Sen nerelisin? Rengin nedir, mezhebin nedir?’ diye sormadım. Ama Sinoplu’nun da hiçbir zaman yanından ayrılmadım. Sen Durağanlısın, Boyabatlısın demedim. Elimden geldiğince İstanbul’da herkese yardım etmeye çalıştım.

Bir broşür yaptırdık. 57 projemizle ortaya çıktık. Bu projeler şimdi hazırlanmadı. Ben bu sevdama Gerze Belediye Başkanlığı’nı 5 yıl önce kaybettiğimizde başladım. Gerze’ye her geldiğimde eksikliklerini not ederek başladım. Şimdi bu notlar profesyonel ellerde proje haline geldi. Ben bu projeleri yaptığımda finansmanına kadar her bir fizibiletesini sadece Gerze sevdam için yaptım. Bizim davamız Gerze, bizim amacımız Gerze. Amacımız Gerze’de sosyal belediyeciliği ön plana çıkartmak.

Ali Ateş neden Gerze’ye aday oldu? Gerze ve Sinop’un STK’larındaki arkadaşlarımla, partimizin dinamik taşları olan sevgili abilerim ve büyüklerimle istişarelerde bulundum. Onlar bana ‘sen git Gerze’ye hizmet et’ dediler. Ben de sizlerin huzurunda aday adaylığı sürecini başlatıyorum” dedi.

DSC_0152DSC_0172DSC_0143DSC_0146DSC_0141DSC_0142DSC_0140DSC_0136