AK Parti’de seçim yarışı kızıştı. Kulislerden elde edilen bilgilere göre, diğer aday adaylarının vatandaşlar tarafından çok fazla tanınmaması ve muhalefet partilerinin güçlü adaylarla seçimlere girecek olması nedeniyle mevcut belediye başkanı Cevat Şensoy’un AK Parti’nin en güçlü adayı olduğu konuşuluyor.

2019 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti’yi Gerze’de ilk defa birinci sıraya taşıyan Şensoy’un diğer adaylardan önde olduğu belirtiliyor. Şensoy’un, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesinde hem tabandan hem de vatandaşlardan destek aldığı ve AK Parti’yi yeniden temsil edeceği tahmin ediliyor.

Gerze Ülkü Ocakları'nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti Gerze Ülkü Ocakları'nda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Alparslan Türkeş Kapalı Spor Salonu, Fetih 1453 Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, İdemli Mesire Alanı Projesi, Tarihi Zeytinlik Parkı Millet Bahçesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Semt Sahası, Güneş Enerjisi Tarlası, Otogar Projesi gibi birçok projeye imza atan Şensoy’un AK Partili vatandaşlar tarafından istendiği, diğer adayların kamuoyu nezdinde çok tanınmaması nedeniyle Gerzeli vatandaşların Şensoy’a daha sıcak baktığı ve yerel seçimlerde adayların isimlerinin partilerin önünde bir konumda yer alması sebebiyle Şensoy’un bir kez daha Gerze Belediye Başkanı Adayı yapılacağı kulislerde konuşuluyor.