İYİ Parti Batı Karadeniz Bölge Başkanı ve Sinop Milletvekili Adayı Yılmaz Şanlan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak ile görüşerek yerel seçimlerle ilgili yol haritası ve aday tespitinde izlenecek stratejiler ile ilgili istişarede bulundu. Genel Başkan Meral Akşener ile de görüşen Şanlan, yerel seçimlerle ilgili tavsiye ve talimatları aldı.

Şanlan yaptığı açıklamada, “liderimiz Sayın Meral Akşener’in 26 Ağustos Cumartesi günü Afyon Kocatepe'den büyük Türk Milleti’ne ve teşkilatlarımıza yaptığı tarihi çağrıya uyarak, büyük Türk Milleti’nin iki kutup arasına sıkışmasına müsaade etmeyeceğiz. Milletimize üçüncü yolu mutlaka açacağız. Biz bu yolda, gözü dönmüş hırslar peşinde yürümüyoruz! Çetele hesaplarıyla, siyaset yapmıyoruz! Öncelikle milletimizin sesine kulak veriyoruz!

WhatsApp Image 2023-08-31 at 20.26.52

Dolayısıyla bu yolda, herkesi de kabul etmiyoruz! Her gelene ‘evet’ demiyoruz! Mesela bu yolda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e düşman olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Cumhuriyet değerlerimizi hiçe sayanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Demokrasimizle meselesi olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Mesela bu yolda; ‘TÜRK’ demekten korkanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Andımızdan rahatsız olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Anayasamızın ilk 4 maddesiyle sorunu olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Mesela bu yolda; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, milletiyle, birliğiyle, bütünlüğüyle ilgili, karın ağrısı olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Terörle ve bölücü unsurlarla ilişkisi olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Terörün gölgesinde ne gizli, ne açık işbirlikleri hayal edenlere, ‘hayır’ diyoruz.

İnancımızı çatıştıranlara, ahlakımızı yozlaştıranlara, yüce dinimizi, siyaset ve ticaret için, istismar edenlere, ‘hayır’ diyoruz.

Milli duygularımızı sömürmeye kalkanlara, bol slogan, sıfır icraat üretenlere, biat üzerinden vatanseverlik ölçenlere, ‘hayır’ diyoruz.

Biz milletimizin tüm değerleri ile birlik beraberlik içinde, huzur içinde yürümeye kararlıyız.

Ülkemizin geldiği son noktada göçmenler milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Ülkemizin geleceği ve milletimizin yarınları büyük tehdit altındır. Kendini milliyetçi, milliyetçilerin temsilcisi olduklarını iddia eden bizim eski mahallenin sakinlerin de ise çıt çıkmıyor.

Ayrıca her gün derinleşen ekonomik kriz ve derin yoksulluk ve yolsuzluk bir türlü kontrol edilemeyen enflasyon sosyal patlama seviyesine doğru gitmektedir. Dar gelirli, emekli, işçi, küçük esnaf can çekişmektedir. Hükümet ise israf ve lüks politikasını sürdürmektedir. Liyakatsiz ve biatçı kadrolarında ülke ve millet yararına hizmet etmediği, kendi şahsi ikballeri ve yakın çevresinin mutluluğu ve huzuru için çalıştıkları ortadadır.

Velhasıl Cumhur İttifakı seçimi kazanmasına rağmen millet kaybetmiştir. Yaralar daha da derinleşmektedir.

Bu derin krizlerin ortalığı kasıp kavurduğu bir ortamda yerel seçimlere gideceğiz. Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm İYİ Parti kadroları ve arkadaşlarımız ile ülkeyi içinde bulunduğu bu cendereden çıkartmak için olağanüstü bir fedakarlık ve seferberlik sürecine gireceğiz.

Canımızdan aziz bildiğimiz milletimizi ve Türkiye’yi İYİ Belediyecilik ile tanıştırmak için, tüm Türkiye sathında olduğu gibi ilimizde ve sorumlu olduğumuz bölgede de çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Seçimleri kazanacak belediye başkan adaylarını, belediye meclis üyelerini ve il genel meclis üyelerinin tespitini teşkilatlarımız ile birlikte yapacağız. Rotamız net. Pusulamız millet diyoruz” dedi.