Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Birimi çalışanları, 31 Mart Dünya Tütünsüz Günü kapsamında Garaj Mevkii’nde karbonmonoksit ölçümü gerçekleştirdi. Ölçüm çalışmasının yarın da pazaryerinde devam edeceği bildirildi.

Gerze’nin farklı yerlerinde zaman zaman karbonmonoksit ölçümü gerçekleştiren Toplum Sağlığı Merkezi, bu sefer de Dünya Tütünsüz Günü kapsamında Garaj Mevkii’nde açtığı stantla vatandaşları sigaraya bağlı meydana gelen zararlar hakkında bilgilendirdi akciğer sağlığıyla ilgili bilgi verdi, karbonmonoksit ölçümleri gerçekleştirerek vatandaşlara sağlıkları konusunda dikkat etmeleri gerekenleri söyledi.

31 Mayıs 2022 Küresel Dünya Tütünsüz Günü kampanyası ile tütünün ekim üretim ve dağıtımını içeren döngüsünün neden olduğu zehirli atıkların yol açtığı çevresel etkileriyle ilgili halkın bilgilendirilmesini amaçlanıyor. Bu kapsamda Gerze Toplum Sağlığı Merkezi olarak 31 Mayıs farkındalık etkinlikleri kapsamında açılan stantlarda sigaranın zararları, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, ilimizde faaliyet gösteren Sigara Bırakma Poliklinikleri ile kapalı alanlarda tütün kullanımı durumunda vatandaşların ihbarda bulunabilecekleri ALO 184 Tütün İhbar Hattı hakkında vatandaşlarımıza bilgilendirmeler yapıldı.
 

DSC_8644

DSC_8646DSC_8643