Dr. Arif Özgür Gündoğar Gerze Devlet Hastanesi’nin yeni başhekimi oldu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve daha önce Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı da yapan Gündoğar, bir süredir başhekim olmadan faaliyetlerini sürdüren Gerze Devlet Hastanesi’nde görevine başladı.

Gerze'de Mamamatikler Sokak Hayvanları için Hizmete Sunuldu Gerze'de Mamamatikler Sokak Hayvanları için Hizmete Sunuldu

Gerze Postası olarak hayır olsun ziyaretinde bulunduğumuz Gündoğar, Gerze'ye atanmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Önceliğinin sağlık sunumu olduğu kadar, halka hakettiği sağlık hizmetini vermek olduğunun altını çizen Gündoğar, "sağlık kalitesini ve hastane çalışanlarının mutluluğunu yükseltmek için göreve geldiğini belirtti.

Arif Özgür Gündoğar kimdir?

1977 yılında Çorum'da doğdu ilk, orta ve lise öğrenimi Çorum'da tamamladıktan sonra, sırasıyla Hava Harp Okulu Havacılık (Uçak) Mühendisliği (1998), Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programi (2007), Ankara Üniversitesi Tip Fakültesi (2018) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programlarından (2023) mezun oldu.

1998-2018 Yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt içi ve yurt dışı pek çok kadrosunda görev yaptıktan sonra yarbay rütbesiyle emekli olan Gündoğar, aynı sene Sinop Atatürk Devlet Hastanesi'nde acil servis hekimi olarak göreve başldı. 2020-2023 yılları arasında Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü. Kısa bir süre aile hekimliği yaptıktan sonra, 27 Kasım 2023 tarihinde Gerze Devlet Hastanesi'ne başhekim olarak atandı.

Gerze Postası olarak, Dr. Arif Özgür Gündoğar’a görevinde başarılar dileriz.