Türkiye İşçi Partisi Sinop İl Teşkilatı Halkevi Gerze Şube Başkanlığı’nın konuğu oldu.


Sinop TİP İl Örgütü, Başkan Sinan Raci Ergün, TİP Sinop milletvekili adayı Nurhan Çaylı, Sinop TİP'li kadınlar sözcüsü Can Ergün, yönetim kurulu üyeleri Aygün Koçak ve Meliha Özkaptan 07.05.2023 günü saat 14:00'de seçim çalışmaları çerçevesinde Gerze Halkevi Başkanlığı’nı ziyaret etti. Halkevi Başkanı Kenan Büyük ve Gerze Halkevi yönetim kurulunun konuklarını kapıda karşılamasının ardından önce Başkan Ergün, seçim süreci ile değerlendirmelerde bulunarak Sinop TİP İl örgütü ve genelde TİP'in seçimlere bakış açısını, beklentilerini, ittifaklara bakışını ve TİP'in ülke barajını aşarak parlamentoda sosyalistlerin daha fazla yer almasının ülke muhalefeti için önemine vurgu yaptı.
TİP Sinop MV adayı Nurhan Şanlı ise kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında, yıllardır hayvan yetiştiriciliği yapan bir çiftçi ve tekstil sektöründe çalışan bir işçi olduğunu ifade ederek, hayatının 30 yılını başta memleketinde taşocakları ve kafes balıkçılığı olmak üzere çevre mücadelesi ve amansız bir muhalif olarak geçirdiğini dile getirdi. Çaylı “millet vekili seçilemeyeceğimi bilecek kadar siyasi birikimim var, amacım partimin ülke barajını aşarak bugüne kadar ki muhalefetle tarafımdan yapılmayan karşı duruşun, sosyalistler tarafından gerçekleştirilmesini sağlamak”dedi.
Karşılıklı soru cevap şeklinde ülke meselelerinin masaya yatırıldığı ziyaret, başladığı gibi son derece samimi bir şekilde sona erdi. Gerze Halkevi Başkanı Kenan Büyük ve yönetimi konuklara başarılar dileyerek yolcu ettiler.

IMG-20230507-WA0013IMG-20230507-WA0014IMG-20230507-WA0012_1