Gerze Belediyesi ve Gerze Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu, Sedat Işıdı Kültür ve Sanat Merkezi'nde konser verdi. Konsere katılım yoğun olurken, koro dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi” kapsamında hazırlanan ve asrın felaketinden etkilenen depremzedeler yararına, Gerze Belediyesi ve Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosunun hazırlamış olduğu “Solistler Geçidi” programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Kemanda Volkan Sağlam ve Selin Belovacıklı, kanunda Sinem Sevim Karahasan, udda Kenan Yıldız, klarnette Gülay Kocabıyık, neyde İbrahim Kocabıyık ve Murat Sarıkaya, ritim sazda Murat Celal Madenoğlu yer aldı.  

1960 Zonguldak doğumlu ilk, orta ve lise eğitimlerini Zonguldak'ta tamamlamış, üniversite eğitiminden sonra anaokulu öğretmenliği yapmış, 1995 yılında kadar çeşitli okullarda idarecilik görevlerinde bulunmuş, 1990-2000 yılları arasında Zonguldak Musiki cemiyetinde udi olarak görev almış, turizm geliştirme ve tanıtım Vakfı korosunda Koro şefliği yapmış, TRT repertuvarlarında yer alan çeşitli besteleri bulunan Gülbin Döngel Akgül’ ün şefliğini üstlendiği koro, yaklaşık iki saat süreyle insanlara müzik ziyafeti çekti. Salonu dolduran sanat müziği tutkunlarına eğlenceli dakikalar yaşatan koro, bazı şarkılarda salondaki insanlarla da düet yaparak şarkılarını seslendirdi.

IMG_9378-1

ECZACI ATA ÜNLÜ’ NÜN "BU SEVDADAN GÖNLÜM YORGUN" ŞARKISI SESLENDİRİLDİ

1946 yılında Gerze'de doğan, İlk ve ortaokulu Gerze'de, Lise eğitimini İstanbul Kabataş Lisesi'nde tamamlamış, 1969 tarihinde İstanbul'da Eczacılık eğitimini tamamlamış, evli ve iki çocuk babası olan, pek çok TRT repertuarında yer alan çeşitli besteleri bulunan, 1971 yılından bu yana serbest Eczacılık yapan Ata Ünlü’ nün de söz yazarlığını yaptığı şarkı ayakta alkışlandı.

Müzik dolu geçen gecenin sonunda Gerze Kaymakamı Tekin Dundar ve Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, koro ekibine teşekkür ederken koro şefi Gülbin Döngel’ e çiçek takdiminde bulundular. Program, çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

IMG_9359-1IMG_9376-1IMG_9333-1IMG_9336-1IMG_9348-1IMG_9307-1IMG_9308-1IMG_9317-1