TEMA Vakfı Gerze Sorumluluğu, ilçemiz Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin derslerine konuk oldu; “Ağaç Kardeşliği” isimli etkinlikle çocuklara doğanın ve ekolojik dengenin önemi anlatıldı.

Vakfın Gerze sorumluları Öznur Özden ve Volkan Berber, Sinop ilinde eş zamanlı olarak düzenlenen “Ağaç Kardeşliği”temalı etkinliklerini, öğretmenliğini Mehmet Doğru’nun yaptığı Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 3/C sınıfı öğrencileriyle birlikte yaptı. TEMA Vakfı tarafından dört hafta sürecek etkinlikte, daha önce ilçemizin farklı okullarındaki çocuklara “Sıfır Atık” ve “İklim Değişikliği” gibi konularda bilgilendiren vakıf temsilcileri, şimdi de 3/C sınıfına konuk olarak “Ağaç Kardeşliği” temalı etkinlikle çocuklara doğayı tanıttı, doğada yaşayan canlılar hakkında bilgi verdi.

tema_vakfi_agac_kardesliği5

Çocuklara, doğal yaşamda olan güzellikleri ve canlıları çevrelerinden, Gerze veya Gerze’nin köylerinden fotoğraflar ve örneklemlerle anlatan Öznur Özden, “Ağaç Kardeşliği’ndeki amaç, çocuklara doğayı tanıtmak ve ekolojik dengenin önemini kavratmak. Dolayısıyla her çocuğumuz bugün kendilerine bir ağaç seçti ve etkinlikle birlikte ağaçların ve doğanın önemini kavradı. Bu etkinlikle birlikte çocuklarımız doğayı daha iyi tanıyacak ve çevreye zarar vermemeyi öğrenecek” dedi.

İki ders saati süren etkinliğin sonunda, katılan tüm öğrencilere sertifika verildi.

tema_vakfi_agac_kardesliği6tema_vakfi_agac_kardesliği4tema_vakfi_agac_kardesliği3tema_vakfi_agac_kardesliği2tema_vakfi_agac_kardesliği