Sinop'ta, gençlerin sportif ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla Sinop 1957 Spor Kulübü resmi olarak kuruldu. Kulübün başkanlığına, tanınmış siyasetçi ve iş adamı olan Taner Dinçkurt getirildi.

Sinop 1957 Spor Kulübü Başkanı Taner Dinçkurt, kulüp yöneticileriyle birlikte düzenledikleri ilk basın toplantısında, Sinop'un gençlerini spor etrafında birleştirmek amacıyla bu kulübü kurduklarını ifade etti. Dinçkurt, uzun bir süredir gençlerle birlikte hareket ettiklerini ve onları kötülüklerden korumak için bu adımı attıklarını belirtti. Planlama ve çalışmalarını tamamladıklarını ve daha aktif bir şekilde faaliyet göstereceklerini vurgulayan Dinçkurt, Sinop'un gençlerini her türlü yanlıştan uzak tutmak için çaba harcayacaklarını ve gençlere destek olmak için bu hareketi başlattıklarını dile getirdi. Kendisinin de gençlik yıllarında sporla iç içe olduğunu ve bu alanda deneyim sahibi olduğunu kaydeden Dinçkurt, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Başkan Dinçkurt; Sinop 1957 Spor Kulübü olarak sahalarda aktif olacaklarını ve Sinop'un gençlerine sahip çıkacaklarını söyledi.

Sinop 1957 Spor Kulübü Başkanı Taner Dinçkurt, kulübün kısa, orta ve uzun vadeli planlarının olduğunu belirtti ve kısa sürede Sinop'ta etkili bir kulüp haline geleceklerine inandığını ifade etti. Dinçkurt, futbolun şehirlerde toplayıcı, birleştirici bir etkisi olduğunu ve Sinop'un futbol kulüplerinin istenen seviyeye gelememesinden dolayı moral ve motivasyon eksikliği yaşandığını dile getirdi. Bu konuda planlı ve projeli bir çalışma yürüterek, takımı güçlendirerek ve ses getirecek bir kulüp haline gelmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Sinop 1957 Spor Kulübü Başkanı Taner Dinçkurt, Sinop'un gençlerini bir araya getirmenin en önemli faktörünün spor olduğunu hatırlattı. Sinop'un gençlerinin şehri terk etmesinin büyük bir sorun olduğunu belirten Dinçkurt, sporun gençlerin hayatında önemli bir rol oynadığını ve Sinop'un gençlerine güvendiklerini ifade etti. Birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğini ve gençlerin kötülüklerden uzak durması için sporun birleştirici etkisinden yararlanmalarını çağrısında bulundu. Taner Dinçkurt, Sinop'un gençlerinin potansiyelini ortaya çıkaracaklarına inandıklarını ve gençleri spora teşvik etmek için her türlü çabayı göstereceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Vitrin Haber