Sinop 1. Amatör Ligi 2023/2024 Sezonu'nun ilk haftasında çekişmeli ve heyecan dolu müsabakalar oynandı. Gerzespor, deplasmanda Erfelekspor'u 2-1 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti ve üç puanı hanesine yazdırdı. Diğer temsilcimiz Gerze Belediyespor ise haftayı BAY geçti.

Amatör ligde oynanan diğer karşılaşmalarda, Sinopspor ile Sinop 1957 Spor arasında oynanan karşılaşma 1-1 berabere sonuçlandı ve her iki takım da birer puan kazandı. Boyabat Saryeş, evinde Türkeli Belediye Esnafspor'a 1-0 mağlup olurken, Boyabat Çeltikspor ise Ayancıkspor'u 3-0 mağlup ederek haftayı kayıpsız kapattı.

Temsilcimiz Gerzespor ligin ikinci haftasında Sinopspor'u kendi evinde ağırlarken, Gerze Belediyespor ise Türkeli Belediye Esnafspor'a konuk olacak.

Gerze Belediyesporlu Futbolculara Taşlı Saldırı Gerze Belediyesporlu Futbolculara Taşlı Saldırı

Sinop 1. Amatör Büyükler Ligi'nde Ayancık Belediyespor, Boyabat Çeltik Spor, Erfelekspor, Gerzespor, Gerze Belediyespor, Boyabat Saryeş, Sinopspor, Sinop 1957 Spor ve Türkeli Belediye Esnafspor takımları mücadele ediyor. Sezon sonunda şampiyon olan takım, doğrudan Bölgesel Amatör Ligi'ne (BAL) yükselecek.