Seyir Terası inşaatının çevresindeki güvenlik önlemleri hakkında konuştuğumuz Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, güvenliğin sağlanacağı konusunda söz verdi.

Daha önce “Seyir Terası Tehlike Saçıyor” başlığıyla gündeme getirdiğimiz haberimiz sonrası şerit ve tahtalarla alınmaya çalışılan kısıtlı önlemler sonrası, Gerze İlçe Müftülüğü’nün cuma günü Gerze Merkez Camii yanında yaptığı kermeste kullanılmak üzere, Seyir Terası inşaatının yan tarafındaki uçurumu kapatmak için kullanılan demir bariyerler de yerinden alınmıştı.

Alaettin Şahin Caddesi kıyı şeridindeki çalışmalara mahallelinin tepki gösterdiği olay sonrası incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şensoy’a, Gerze Postası olarak Seyir Terası’ndaki güvenlik sorunlarını sorduk. Fen İşleri Müdürü Mühendis Özgür Büyük, “inşaata girmek tehlikeli ve yasaktır” tabelalarının her tarafa asıldığına vurgu yaparken, Şensoy ise çocukların tabelayı dinlemeyeceklerini ve çocukların korunması gerektiğini ifade etti.

İnşaat alanının yeniden koruma bantları ile korunacağını dile getiren Şensoy, inşaatın etrafının tel örgülerle kapanacağını söyledi. Şensoy, inşaat alanındaki tahtaların ivedilikle kaldırılarak yerine tel örgü yapılması talimatını verdi. Geçici olarak da demir bariyerlerin yeniden koyulacağını belirtti.

P_20230613_165850