Gerze Belediyesi tarafından Alaettin Şahin Caddesi üzerinde yapımı devam eden Seyir Terası inşaatı tehlike saçıyor. Hiçbir koruma önlemi olmadan yapılan inşaat çalışmaları o bölgeden geçen insanların hayatlarını tehlikeye atıyor.

20 Şubat tarihinde ilk kazma vurulan projenin yapımı devam ederken, inşaat alanındaki tedbirsiz çalışma ortamı hem çalışanları hem de vatandaşları tedirgin ediyor. Bir adet bariyer ve şerit bantlarla güvenliği sağlamaya çalışılan proje inşaatı nedeniyle bölge halkı tepkili. Her gün yüzlerce insanın geçtiği yolda, kaldırımla birleşen inşaat projesinin yan tarafları kürünen toprak nedeniyle uçurum haline gelirken, inşaatın devam ettiği seyir tepesinin üst tarafı ise şerit bantlarla korunmaya çalışılıyor.

Gazetemize konuşan bölge sakini bir vatandaş, inşaatın özellikle yaşlılar ve çocuklar için çok tehlikeli olduğunu dile getirdi. Kaldırım ile inşaat arasında bir koruma olmaması ve vatandaşların serbestçe inşaat alanının yakınında dolaşabilmeleri nedeniyle bir kazanın yaşanabileceğine dikkat çeken Gerzeli vatandaş, “bir kaza yaşanmadan ve insanlar zarar görmeden önce lütfen gerekli tedbirler alınsın” diyerek yerel yönetimi tedbir almaya davet etti.

“Böyle tehlikeli bir inşaat sahasında şeritlerle güvenlik sağlamak kimin aklına geldi?” diye soran vatandaş, “mahalle halkı olarak bu durumdan son derece tedirginiz. Önlemler bir an önce alınarak güvenli bir inşaat sahası oluşturulsun ve vatandaşların inşaat yakınında dolaşması ve inşaat alanına girişi Gerze’ye yakışır önlemlerle engellensin” dedi.

DSC_8628DSC_8629DSC_8630DSC_8631DSC_8632DSC_8633DSC_8635DSC_8636DSC_8638